Sony Xperia XZ3 już z pierwszą aktualizacją oprogramowania – są październikowe poprawki

Od jakiegoś czasu mam okazję korzystać z Xperii XZ3, której sklepowa, polska premiera, miała miejsce dosłownie kilka dni temu, w ubiegły piątek. Nie ukrywam, że z recenzją najnowszego Sony czekałam aż pojawi się aktualizacja oprogramowania, mająca wpłynąć na pomniejsze błędy występujące podczas użytkowania modelu. Takowa miała pojawić się pod koniec tygodnia, a zaskoczyła mnie swoją obecnością już dziś.

Co najważniejsze dla wielu z Was, najnowsza aktualizacja (oznaczona numerkiem 52.0.A.3.27), wprowadza październikowe poprawki bezpieczeństwa. Tym samym jest to już nie tylko pierwszy smartfon wypuszczony do sprzedaży z Androidem 9.0 Pie, ale też – jeśli mnie pamięć nie myli (a jeśli myli, to mnie poprawcie, proszę), pierwszy z październikowymi poprawkami. Czy wprowadza coś jeszcze? Nie sądzę i póki co nie widzę, by cokolwiek się zmieniło, ale spodziewam się, że Sony usunęło błędy raportowane przez ostatnie tygodnie przez pierwszych użytkowników.

Reklama

Co prawda ja dopatrzyłam się tylko jednego, ale jego waga jest dość duża, bo raz na jakiś czas urządzenie się na dosłownie chwilę zamraża. Problem ten powtarza się z bardzo nieregularną częstotliwością i wiem, że występuje też u co najmniej dwóch innych testerów. A o co chodzi konkretnie? Raz na jakiś czas zdarza się, że po przyjściu powiadomienia o odebranej wiadomości SMS lub na Messengerze, podświetlenie ekranu za pomocą włącznika, by zobaczyć, co to za powiadomienie nie działa a przyłożenie palca do czytnika nie skutkuje wcale odblokowaniem ekranu. To tak, jakby smartfon się zamrażał na chwilę, po czym po – najczęściej kilku sekundach – wszystko wraca do normy, bez potrzeby restartowania telefonu.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/30/premiera-sony-xperia-xz3/

W najbliższych dniach będę jeszcze sprawdzać czy dzisiejsza aktualizacja naprawiła ów błąd oraz czy – i jak – wpływa na czas pracy baterii. O wszystkim poinformuję Was już niebawem w pełnej recenzji Sony Xperii XZ3.

A jeśli macie jakieś pytania odnośnie XZ3 – wiecie, gdzie mnie znaleźć.