Nowa aktualizacja dla Galaxy A5 2017 – grudniowe poprawki i nie tylko

Samsung Galaxy A5 2017 to jeden z najciekawszych średniaków zeszłego roku. Tym bardziej cieszy fakt, że producent o nim pamięta i udostępna kolejne aktualizacje. Od wczoraj użytkownicy raportują o dostępności nowej wersji oprogramowania, która wprowadza nie tylko grudniowe poprawki zabezpieczeń, ale również nowe funkcje, co jest miłym zaskoczeniem.

Zeszłoroczny średniak Samsunga ma jedną główną wadę – nie oferuje optycznej stabilizacji obrazu, przez co podczas robienia zdjęć trzeba uważać, by nie poruszyć ręką, bo rozmazanie jest gwarantowane. Mimo wszystko jednak można nim zrobić niezłe fotografie, o czym zresztą mogliście się przekonać w recenzji tego modelu. A wspominam o tym nie bez powodu – okazuje się bowiem, że Samsung w rzeczonej aktualizacji dodał nowe tryby fotografowania.

Są to: stempel, kolor cery, naklejka AR oraz ostrość autoportretu (czy tylko mi się wydaje, że tłumaczenie tych nazw mocno kuleje?). Najbardziej interesujący wydaje się ostatni tryb, który można nazwać namiastką trybu portretowego – wprowadz bowiema programowe rozmycie tła. Dla osób lubiących robić selfie to świetny dodatek.

Aktualizacja waży 430 MB.

Przypomnę jeszcze, że Samsung Galaxy A5 2017 kosztuje aktualnie ok. 1388 złotych, a za ok. dwa tygodnie (19.01.) do sprzedaży w Polsce wejdzie Samsung Galaxy A8 2018.

źródło: gsmmaniak

https://www.tabletowo.pl/2017/02/21/test-opinia-recenzja-samsunga-galaxy-a5-2017/