Aktualizacja Google Drive dla iOS. Edycja dokumentów i inne nowości

W sklepach Google Play i Apple AppStore pojawiły się aktualizacje aplikacji Google Drive. Użytkowników urządzeń z systemem iOS ucieszy informacja, że nowa wersja programu pozwala na edycję dokumentów. Funkcja ta od dłuższego czasu była dostępna na tabletach i smartfonach z Androidem, ale dopiero kilka dni temu zadebiutowała na iOS.

Jak podkreślono w opisie aktualizacji, posiadacze iPhone’ów i iPadów mogą nie tylko edytować istniejące dokumenty, ale także tworzyć nowe, formatować tekst i w trybie rzeczywistym śledzić postępy innych użytkowników. Jakby tego było mało, w nowej wersji Google Drive dla iOS dodano możliwość wyświetlania prezentacji Google na pełnym ekranie, tworzenia folderów, przenoszenia plików pomiędzy nimi oraz wysłania zdjęć i plików wideo bezpośrednio z poziomu tabletu lub telefonu.

Jeżeli chodzi o wersję na Androida, Google Drive został zaktualizowany o kilka dodatków związanych z publikacją i odpowiadaniem na komentarze oraz wcześniej wspomniane wyświetlanie prezentacji w trybie pełnoekranowym. Natywna edycja arkuszy kalkulacyjnych w zestawie z szeregiem innych nowości pojawi się wkrótce.

Z Google Drive korzystam od chwili jego oficjalnego debiutu i jestem bardzo zadowolony. Bardzo spodobał mi się internetowy pakiet biurowy Google Docs, który zastąpił mi desktopowego klienta Microsoft Office, a także natychmiastowa synchronizacja zmian w tworzonych dokumentach i pewność, że pozostawione w chmurze pliki nagle nie znikną, niwecząc kilka godzin pracy.

Aktualizacje można pobrać za darmo ze sklepów Google Play i Apple AppStore. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o wirtualnych dyskach na urządzeniach mobilnych. Jesteście zwolennikami rozwiązań w chmurze, czy wolicie solidne kilkanaście gigabajtów fizycznej pamięci?

via SlashGear