Google Drive już oficjalnie! 5GB na start za free - Tabletowo.pl
Ważne

Google Drive już oficjalnie! 5GB na start za free

Tabletowo.pl Google Drive już oficjalnie! 5GB na start za free Nowości

Jeśli coś trafiło do sieci, choć na krótką chwilę, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, by nikt tego nie zauważył. Przekonał się dziś o tym internetowy gigant Google, który niechcący poinformował o starcie swojej usługi – Google Drive – na łamach oficjalnego bloga francuskiego oddziału firmy. Wiele wskazuje na to, że wpis o jej starcie zbyt szybko został opublikowany, o czym świadczy fakt, iż zaraz później został usunięty ze strony. Ale oczywiście znalazły się osoby w odpowiednim miejscu i czasie, które skopiowały wspomnianą wiadomość i dzięki temu dowiedzieliśmy się szczegółów dotyczących chmurowej usługi Google. Ale plotki te szybko zostały potwierdzone, bowiem chmura Google Drive została już oficjalnie udostępniona!

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami dość często pojawiającymi się w sieci – Google Drive będzie oferować 5GB darmowej przestrzeni dla każdej osoby zainteresowanej korzystaniem z usługi. Oczywiście będzie można swoją chmurę powiększyć za odpowiednią opłatą – maksymalnie do 16TB. Koszt poszczególnych opcji znajdziecie tutaj.

Chmurowa usługa jest dostępna na różne systemy operacyjne i już dziś mają się pojawić aplikacje na Androida, pecety i na komputery Mac, a w ciągu najbliższych tygodni także na iOS. Co więcej, Google Drive jest głęboko zintegrowana z Google Docs (można np. w czasie rzeczywistym edytować dokumenty ze znajomymi czy wstawiać komentarze na zdjęciach, PDF, itd.), co chyba nikogo nie powinno dziwić. Dodatkowo dzięki usłudze jej użytkownicy mają możliwość otwierania około dwudziestu różnych typów plików, w tym Photoshop czy Illustrator, nawet jeśli na ich sprzęcie nie ma odpowiedniego oprogramowania.

Multimedia przechowywane w chmurze Google Drive można przeszukiwać na wiele sposobów, korzystając ze słów kluczowych, filtrów typu dokumentu czy właściciela, a nawet korzystając z technologii OCR i rozpoznawania fotografii – Dysk Google potrafi rozpoznawać obiekty na obrazach i tekst w zeskanowanych dokumentach.

Usługa jest już dostępna pod adresem drive.google.com. Aplikację na Androida znajdziecie w Google Play.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona