Samsung Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier otrzymają aktualizacje do Tizena 3.0

Wraz z premierą nowych wearables Samsunga – Gear Sport oraz Gear Fit 2 Pro – światu została zaprezentowana również najnowsza wersja oprogramowania, przeznaczonego do urządzeń m.in. z tego segmentu. Tizen 3.0 – bo o nim mowa – w postaci aktualizacji otrzymać mają także Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier. Kogoś brakuje? Niestety, ale Gear Fit 2 nie będzie miał tyle szczęścia.

Co nowego wnosi Tizen 3.0 w przypadku wearables? Przede wszystkim nowe funkcje, dedykowane osobom lubiącym pływać. Smartwatch można zabrać na basen, aby śledził wiele parametrów aktywności użytkownika. Ponadto poprawiono synchronizację przez Wi-Fi i Bluetooth oraz czas pracy na jednym ładowaniu. Interfejs powinien też działać płynniej i ogólnie sprawniej. Oprócz tego, dodano opcję monitorowania pracy serca w czasie rzeczywistym, a sam zegarek można używać również jako kontroler do zestawu Gear VR.

Samsung Gear Sport (fot. Samsung)

Niestety, ale Gear Fit 2 najprawdopodobniej nie otrzyma aktualizacji do Tizena 3.0. Za winowajcę takiego stanu rzeczy, według doniesień portalu AndroidPIT, uznać należy brak odporności na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM, co uniemożliwia skorzystanie z najnowszych funkcji systemu. Na osłodę jednak trzeba dodać, że właściciele tego urządzenia mogą się spodziewać pomniejszych aktualizacji z poprawkami błędów i ogólnymi usprawnieniami.

Aktualizacja dla Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier powinna pojawić się w niedalekiej przyszłości – smartwatche same poinformują o tym fakcie stosownym komunikatem. Obecnie najbardziej prawdopodobne jest, że stanie się to wraz z rozpoczęciem masowej sprzedaży Gear Sport i Gear Fit 2 Pro.

Źródła: AndroidPIT, TizenExperts