Fitbit OS 3.0 wraz z zestawem nowych aplikacji ląduje na smartwatchach Ionic i Versa

Fitbit ogłosił dzisiaj aktualizację swojego systemu dla inteligentnych zegarków. Fitbit OS w wersji 3.0 oferuje rozszerzony pulpit nawigacyjny, szybkie wpisy zmiany wagi oraz przyjmowanej wody oraz tryby ćwiczeń oparte na wypełnianiu celów, wprowadzone początkowo w modelu Charge 3.

Fitbit Ionic oraz Fitbit Versa były testowane w naszej redakcji przez Andrzeja. Ciekawe, jak jego odczucia z użytkowania tych sprzętów zmieniłaby ich aktualizacja do systemu Fitbit OS 3.

Reklama

W nowej wersji systemu zadbano o to, by zegarki zbierały więcej danych i tworzyły na ich podstawie więcej statystyk. Dodano możliwość szybkiego aktualizowania ilości wypitej wody czy wpisania dokładniejszej wagi. Czujniki pilniej „przyglądają się” też naszym ćwiczeniom i tętnu podczas treningów. Można teraz ustawić sobie cele dotyczące liczby spalanych kalorii, przebytego dystansu czy czasu poświęconego na ruch.

Fitbit 3.0 to także spora zmiana dla developerów. Nowe API Scientific ma pomóc w tworzeniu bardziej złożonych aplikacji, z możliwością operowania na większych zbiorach danych. Programiści mają teraz otwartą drogę do tworzenia własnych algorytmów w niestandardowych, pisanych przez siebie aplikacjach zdrowotnych i fitness.

Dwie aplikacje, korzystające z dobrodziejstw nowego interfejsu programowania, już trafiły do galerii polecanych programów Fitbita: Alpine Snow Skateboard, które potrafią zliczać dystans przebyty na deskach (snowboardowej i deskorolce), i gromadzić wiele innych danych.

Fitbit Ionic

Oprócz tego Fitbit ogłosił dziś, że powstanie 10 nowych aplikacji partnerskich, z czego cztery (accu health, Couch to 5K, Genius Wirst oraz MySwimPro) dostępne są do pobrania już teraz.

W 2019 roku zegarki Fitbita otrzymają aktualizację Female Heath Tracking, która pozwoli kobietom na przykład na monitorowanie swojego cyklu menstruacyjnego.

Oprócz powyższych zmian, Fitbit 3.0 oferuje… nowe tarcze zegarów. To dla tych, dla których liczba ulepszeń typowo fitnessowych była przytłaczająca, i chcieliby zmienić sobie tylko tło wyświetlacza ;)

Sprawdź recenzję smartwatchy:

źródło: Fitbit przez venturebeat