Pozytywne wieści od Nokii: cztery smartfony dostaną Androida Pie w najbliższych tygodniach | Tabletowo.pl

Pozytywne wieści od Nokii: cztery smartfony dostaną Androida Pie w najbliższych tygodniach

Dołącz do dyskusji 0

Być może ta wiadomość Was zaskoczy, ale jedną z firm, która zaktualizuje sporo smartfonów ze swojej oferty do najnowszej wersji Androida, tj. 9.0 Pie, będzie Nokia. Firma zapowiedziała, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy stosowny update trafi na cztery modele: Nokię 6.1, Nokię 6.1 Plus, Nokię 8 oraz Nokię 8 Sirocco.

Smartfonów z Androidem 9.0 Pie jest jak na lekarstwo. Te, które otrzymały już aktualizację do tej wersji systemu, można policzyć na palcach u jednej ręki, natomiast modeli debiutujących z Pie na pokładzie jest jeszcze mniej. Konkretnie jeden: Sony Xperia XZ3, która od dziś jest dostępna w sprzedaży w Polsce. Android Pie nie występuje też w oficjalnych statystykach ujawnianych co miesiąc przez Google. Tym bardziej pozytywny wydaje się fakt, że z aktualizacji do tej edycji oprogramowania niebawem będą się mogli cieszyć użytkownicy czterech smartfonów Nokii.

Bez szału ta promocja, ale jak kupicie w weekend Sony Xperię XZ3, to dostaniecie dwa bilety do kina

Android 9.0 Pie zostanie udostępniony jeszcze w tym miesiącu, tj. w październiku, użytkownikom dwóch modeli: Nokii 6.1 i Nokii 6.1 Plus. W kolejny miesiącu, tj. listopadzie, stosowną aktualizację mają dostać posiadacze kolejnych dwóch telefonów: Nokii 8 i Nokii 8 Sirocco.

Na koniec przypomnę jeszcze, że Android 9.0 Pie sukcesywnie trafia do właścicieli Nokii 7 Plus – proces aktualizacji rozpoczął się nie tak dawno, co sugeruje, że niebawem pojawi się również na urządzeniach z polskiej dystrybucji. A, oczywiście Android Pie ma powędrować w tym miesiącu też do Nokii 7.1, która wczoraj została zaprezentowana z Androidem 8.1 Oreo na pokładzie, co – nie ukrywam – nieco mnie zdziwiło.

Nokia 7.1 z ekranem PureDisplay, który w czasie rzeczywistym przekonwertuje filmy jakości SDR do HDR

Jak sytuacja wygląda u innych producentów? Pixel i Pixel XL zarówno pierwszej, jak i drugiej generacji, działają w oparciu o Androida 9.0 Pie już od sierpnia. W tak zwanym międzyczasie aktualizacja pojawiła się także dla Essential Phone i OnePlusa 6. Wiemy również, że w przygotowaniu (a raczej w ostatniej fazie testów) jest aktualizacja dla kilku modeli Huawei, a prace trwają też nad 9.0 Pie z Experience 10 dla Galaxy S9 i Galaxy S9+.

Przywitajcie Androida 9, czyli Android Pie. Co wnosi nowa wersja mobilnego systemu od Google i kto ją dostanie?

źródło: xda-developers

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona