Pozytywne wieści od Nokii: cztery smartfony dostaną Androida Pie w najbliższych tygodniach

Być może ta wiadomość Was zaskoczy, ale jedną z firm, która zaktualizuje sporo smartfonów ze swojej oferty do najnowszej wersji Androida, tj. 9.0 Pie, będzie Nokia. Firma zapowiedziała, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy stosowny update trafi na cztery modele: Nokię 6.1, Nokię 6.1 Plus, Nokię 8 oraz Nokię 8 Sirocco.

Smartfonów z Androidem 9.0 Pie jest jak na lekarstwo. Te, które otrzymały już aktualizację do tej wersji systemu, można policzyć na palcach u jednej ręki, natomiast modeli debiutujących z Pie na pokładzie jest jeszcze mniej. Konkretnie jeden: Sony Xperia XZ3, która od dziś jest dostępna w sprzedaży w Polsce. Android Pie nie występuje też w oficjalnych statystykach ujawnianych co miesiąc przez Google. Tym bardziej pozytywny wydaje się fakt, że z aktualizacji do tej edycji oprogramowania niebawem będą się mogli cieszyć użytkownicy czterech smartfonów Nokii.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/10/05/start-sprzedazy-smartfon-sony-xperia-xz3-prezent-dwa-bilety-do-kina-cinema-city-jak-odebrac/

Android 9.0 Pie zostanie udostępniony jeszcze w tym miesiącu, tj. w październiku, użytkownikom dwóch modeli: Nokii 6.1 i Nokii 6.1 Plus. W kolejny miesiącu, tj. listopadzie, stosowną aktualizację mają dostać posiadacze kolejnych dwóch telefonów: Nokii 8 i Nokii 8 Sirocco.

Na koniec przypomnę jeszcze, że Android 9.0 Pie sukcesywnie trafia do właścicieli Nokii 7 Plus – proces aktualizacji rozpoczął się nie tak dawno, co sugeruje, że niebawem pojawi się również na urządzeniach z polskiej dystrybucji. A, oczywiście Android Pie ma powędrować w tym miesiącu też do Nokii 7.1, która wczoraj została zaprezentowana z Androidem 8.1 Oreo na pokładzie, co – nie ukrywam – nieco mnie zdziwiło.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/04/nokia-7-1-premiera-cena-w-polsce/

Jak sytuacja wygląda u innych producentów? Pixel i Pixel XL zarówno pierwszej, jak i drugiej generacji, działają w oparciu o Androida 9.0 Pie już od sierpnia. W tak zwanym międzyczasie aktualizacja pojawiła się także dla Essential Phone i OnePlusa 6. Wiemy również, że w przygotowaniu (a raczej w ostatniej fazie testów) jest aktualizacja dla kilku modeli Huawei, a prace trwają też nad 9.0 Pie z Experience 10 dla Galaxy S9 i Galaxy S9+.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/06/google-android-9-android-pie-co-nowego-funkcje-smartfony/

źródło: xda-developers