Aktualizacja Chrome Beta dla Androida przynosi Material Design - Tabletowo.pl

Aktualizacja Chrome Beta dla Androida przynosi Material Design

Dołącz do dyskusji 0

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o odświeżeniu sklepu Google. Zmianom uległ interfejs – pojawił się Material Design. Dziś moja przeglądarka Chrome Beta automatycznie się zaktualizowała. Oprócz Material Design pojawiała się też opcja uproszczonego logowania. 

Muszę przyznać, że Google jest bardzo konsekwentne we wprowadzaniu Material Design w swoich produktach. Przeglądarka internetowa jest kolejnym produktem, który zyskuje lekko odświeżony interfejs. W sumie to wszystko jest po staremu. Całość została mocno spłaszczona  i okraszona ciekawszymi animacjami. Oprócz odświeżenia wyglądu szybko można dostrzec płynniejsze działanie samej przeglądarki. Niestety wcześniej nie porównywałem wyników benchmarków, ale uważam, że czuć różnicę po kilkudziesięciu minutach obcowania z programem.

Tabletowo.pl Aktualizacja Chrome Beta dla Androida przynosi Material Design Aktualizacje Android Google Nowości

Spłaszczeniu uległa też ikona aplikacji

Oprócz wspomnianego już Material Design, jako nowość wymienia się uproszczone logowanie. Działa to to tak, że użytkownik musi być zalogowany w przeglądarce. W tym celu należy przejść do Ustawienia i wybrać Zaloguj się do Chrome. Jeśli Chrome wykryje, że strona, na którą weszliśmy pozwala na logowanie za pośrednictwem Google, to naszym oczom ukaże się takie oto okno:

Tabletowo.pl Aktualizacja Chrome Beta dla Androida przynosi Material Design Aktualizacje Android Google Nowości

Z innych niuansów, które do tej pory zauważyłem to brak przycisku odświeżania na pasku adresu. Od teraz jest on skryty pod znanymi już trzema kropkami z prawej strony.

Aktualizacja jest dostępna od dzisiaj.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona