Ważne

Już jest odświeżona wersja Google Play

Podczas czerwcowej konferencji I/O dowiedzieliśmy się, że firma Google będzie sukcesywnie wprowadzała do swoich produktów Material Design. Dziś udostępniono odświeżoną wersję Google Play, która właśnie na nim się opiera.

Na pierwszy rzut oka market wiele się nie zmienił. Jednak prawdziwą odmianę dostrzeżemy przechodząc na stronę jednego z produktów dostępnych w Google Play. Tutaj praktycznie wszystko jest nowe.  Zamiast logo aplikacji, które dotychczas obecne było w lewym, górnym rogu, znajdziemy sporej wielkości okno z wideo prezentującym dany produkt. Przyciski “zainstaluj” oraz “otwórz” również zmieniły swoje położenie oraz wielkość. Teraz są znacznie większe, utrzymane w tonie Material Design i położone w poziomie. Ponadto zmieniona została strona z opisem aplikacji. Obecnie wyświetlany jest on w trybie pełnoekranowym.

nowy Google Play nowy Google Play 2

Dzięki zastosowaniu Material Design całość jest bardzo przejrzysta i przyjemna dla oka. Moim zdaniem market wygląda obecnie o wiele ładniej, niż dotychczas. Nowy Google Play stopniowo jest uaktualniany na urządzeniach z Androidem. Jeżeli nie macie ochoty czekać na swoją kolej, to pobierajcie plik APK z tego linku.

Galeria (zrzuty ekranu z 7-calowego Asusa)

Komentarze

 • jaktotakto

  Dostał ktoś w Polsce?

 • jaktotakto

  Dostał ktoś w Polsce?

 • TT

  Mam już, ta nowa wersja jest mega! Wygląda kapitalnie i działa jeszcze lepiej. Nowe fajne animacje jak przejście do opisu aplikacji, bajka.

  Kawał dobrej roboty Google, tak trzymać!

 • Adam

  Z zapowiedzi wynika że do dopiero początek przebudowy aplikacji w kierunku Material Design. Już zacieram ręce na kolejne nowości a póki co kupa zabawy z nowymi prześwietnym Google Play :)

 • Adam

  Warto dodać też że Google Play nie jest jedyną aplikacją zrobioną z Material Design, bo niedawno zaktualizowane Dokumenty Google i Arkusze Google też już dostały nowy interfejs.

  Później wyszła jeszcze trzecia aplikacja z pakietu Prezentacje Google która też już została ubrana w nową filozofię designu.

 • nag.

  ta grafika by znacznie bardziej pasowała do nagłówka tego newsa

 • Rafał

  A screeny z tabletowej wersji ? :D Ta wygląda na smartfona, a że tabletu nie posiadam, chętnie bym screeny zobaczył :D

  • Zrzuciłem kilka screenów z Google Play, ale w trybie pionowym wygląda raczej podobnie do tego, co widzimy na telefonie, tylko ekran większy. ;) Zdjęcia robione na 7-calowym tablecie Asusa (800 x 1280 px). Wpis zaktualizowany. :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona