Sony Xperia XA2

Android Pie dostępny dla Sony Xperia XA2 – także w Polsce!

Często nie mogę nachwalić się tego, jak szybko Japończycy aktualizują swoje flagowce. Dziś skupimy się jednak na urządzeniu ze średniej półki, Xperii XA2, które właśnie doczekało się sporej aktualizacji, która przynosi Androida Pie.

Miło mi rozpocząć od tego, że oprogramowanie jest już dostępne w Polsce. Za informację serdecznie dziękujemy naszemu czytelnikowi, Grześkowi, który podzielił się z nami info o nowej aktualizacji :) Warto w tym miejscu zauważyć, że tym razem nie cały proces aktualizacji poszedł po myśli Japończyków. Pierwotna wersja aktualizacji – która podobno nie dotarła do Polski – zawierała kilka kłopotliwych błędów, które stawiały zasadność aktualizowania smartfona pod znakiem zapytania.

Reklama

Sony na szczęście szybko wyciągnęło wnioski i wydało nowy, wolny od błędów soft. I właśnie to oprogramowanie powinniście już widzieć na Waszych Xperiach XA2, jeśli te są wolne od brandu operatora, a Wasz region to CE1 lub CE2. Uaktualnienie waży około 800 MB, a poza świeżutkim Androidem Pie dostajemy też łatki zabezpieczeń z lutego bieżącego roku. W świecie Sony Android Pie przynosi wiele nowości, jednak obsługa urządzeń gestami wciąż nie została oficjalnie dodana. Z tego luksusu mogą cieszyć się póki co tylko posiadacze Xperii 10 oraz 10 Plus.

Sony Xperia XA2 debiutowała w pierwszym kwartale 2018 roku. Smartfon ma ekran o przekątnej 5,2 cala (Full HD, 16:9), który został zabezpieczony szkłem ochronnym Gorilla Glass 4. Konstrukcję napędza Snapdragon 630 z grafiką Adreno 508, a na pokładzie mamy 3 GB RAM i 32 GB na dane użytkownika. Aparat główny ma 23 Mpix (f/2.0), a na froncie mamy 8-Mpix moduł z szerokim kątem (120°). Akumulator ma pojemność 3300 mAh. Docenicie też Bluetooth 5.0, USB-C, NFC oraz port słuchawkowy 3,5 mm.

źródło: nasz czytelnik Grzesiek – dziękujemy za informację ;)