Android 9.0 Pie trafia na LG V30 ThinQ. Podobno warto było czekać

LG nieco ociągało się z udostępnieniem Androida Pie na smartfony V30 ThinQ. Zgodnie z planem, miało się to stać miesiąc temu, ale teraz już nikt nie będzie rozliczał producenta z opóźnień. Nie, kiedy nowy system można pobierać na swoje urządzenia i sprawdzać, co nowego wnosi.

A wnosi całkiem sporo. Pobranie i instalacja ponad 1740 MB danych sprawia, że LG V30 zmienia nieco swoje oblicze – przynajmniej to od strony komfortu użytkowania.

Reklama

Użytkownicy raportują, że praca systemu jest teraz bardziej płynna. Pojawiły się nowe elementy, takie jak odświeżone przyciski funkcyjne z opcją włączenia obsługi interfejsu gestami.

Wygląd nakładki systemowej LG także doznał pewnych poprawek. Ogólnie sprawia teraz wrażenie bardziej przyjaznej i uporządkowanej. Wraz z aktualizacją do Androida 9.0, do systemu wgrywane są lipcowe poprawki bezpieczeństwa. Nie zauważono zwiększonego zużycia energii czy jakichś innych poważnych błędów.

Aktualizacji przez OTA podlegają wszystkie smartfony z wolnej europejskiej dystrybucji. Urządzenia, o których raportowali nam Czytelnicy, pochodzą zarówno z oficjalnej sprzedaży (np. x-kom), jak też sklepów zasilanych przez zagraniczne magazyny (np. bestcena).

Instalujecie?

Kacper, Oliver – dziękujemy za info i zdjęcia!