Aktualizacja do systemu Android 9.0 Pie trafia na smartfony LG G6

Podczas gdy wielu użytkowników smartfonów wyczekuje już aktualizacji do Androida 10, część producentów tych urządzeń nie opublikowało jeszcze stabilnych wersji systemu dla swoich starszych modeli. LG dołącza dziś do grona firm, które zadbały o aktualizację do Androida 9.0 Pie dla flagowca sprzed dwóch lat.

LG G6 ma już swoje chwile chwały za sobą (złośliwcy twierdzą, że miał je już zaraz po premierze), ale dla wielu osób wciąż jest to bardzo dobry daily driver, który nadal może pochwalić się dobrym ekranem i fajnymi aparatami. Po tym, jak w maju ubiegłego roku smartfon ten dostał aktualizację do Androida 8.0 Oreo, a później Google zaprezentowało Androida 9.0 Pie, właściciele tego modelu czekali na stosowną aktualizację. Cierpliwi mogą sobie pogratulować – Android 9.0 właśnie trafił na LG G6.

Reklama

Zmiany w LG G6 po aktualizacji do Androida 9.0 Pie

Dzięki naszemu Czytelnikowi mamy całą masę zrzutów ekranu i kilka rzeczy, które udało mu się zauważyć, które były nieobecne w poprzedniej wersji systemu.

Pierwszą zmianą są nowe ikony i odświeżenie interfejsu. Zauważalnej modyfikacji uległa górna belka ze skrótami (po rozwinięciu). Pewne zmiany pojawiły się także w aplikacji aparatu: na przykład wylądowała tam opcja YouTube Live, która pozwala na bezpośredni stream na podpięte do aplikacji konto YT. Jest też możliwość ustawienia błysku flesza po sygnale połączenia przychodzącego.

Są także nowe opcje ustawiania schematu kolorystycznego ekranu, możliwość jego nagrywania oraz tzw. context Awareness, czyli automatyczne zmienianie ustawień, otwieranie wyznaczonych aplikacji i emisja przypomnień, zależne od sposobu użytkowania telefonu i jego lokalizacji.

Oprócz powyższych zmian, jest pewnie jeszcze wiele innych szczegółów, które uległy poprawie lub modyfikacji. Na pierwszy rzut oka, można je ocenić na plus. Szkoda tylko, że aktualizacje bezpieczeństwa, dodawane do pakietu z systemem są nieco przeterminowane – noszą datę 1 maja 2019.

Jeśli macie LG G6, spodziewajcie się wkrótce monitu o możliwości pobrania aktualizacji. Możecie też podzielić się wrażeniami z użytkowania nowego Androida w komentarzach.

LG G7 ThinQ z długo oczekiwaną aktualizacją do Androida 9 Pie. Zmiany pozytywnie zaskakują

dzięki Chińska Latarka za info i zdjęcia!