(fot. AirPnP)

AirPnP – udostępniaj swoją toaletę i zarabiaj. Poznajcie nową aplikację

Air Poo and Pee, w skrócie AirPnP, to nowa usługa wraz z towarzyszącą jej aplikacją, która w założeniach ma zmniejszyć, a nawet wyeliminować problem z brakiem dostępnych toalet publicznych.

Reklama

Udostępnij swoją toaletę

Mamy już aplikacje, które pozwalają wynająć samochód czy mieszkanie na określony czas. Najwyższy więc czas na kolejny krok, czyli wynajmowanie toalet, aby „klient” mógł załatwić swoją potrzebę fizjologiczną.

Przedsięwzięcie wspierane jest m.in. przez Miasto Jest Nasze, czyli niezależne stowarzyszenie mieszkańców Warszawy. Głównym celem, o czym już wspomniałem, jest rozwiązanie problemu z brakiem dostępnych toalet publicznych. Twórcy zwracają bowiem uwagę, że często trudno jest szybko znaleźć toaletę, która jest blisko lub jest dostatecznie czysta.

AirPnP na iOS.
Aplikacja AirPnP w wersji na iOS (fot. AirPnP)

Usługa AirPnP posiada własną aplikację. To właśnie ona będzie pełnić rolę łącznika między usługodawcą, tutaj osobą udostępniającą toaletę, a klientem, czyli drugim użytkownikiem, który potrzebuje skorzystać z toalety.

Nie, to nie żart (prawdopodobnie). Mamy do czynienia z usługą, która już wkrótce zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym. Ponadto, opierając się na dostępnych materiałach, można odnieść wrażenie, że całość została przygotowana na wysokim poziomie.

AirPnP – „nowa usługa łącząca ludzi”

Muszę przyznać, że rozbawił mnie jeden z cytatów umieszczonych na oficjalnej stronie AirPnP. Twórcy twierdzą bowiem, że mamy do czynienia z usługą, która łączy ludzi. Cały projekt również może wydawać się „dość zabawny”, co sugerują reakcję wielu internautów. Nie powiedziałbym jednak, że usługa skazana jest na porażkę, a tym bardziej, że należy ją traktować jako dowcip.

Owszem, przedstawiciele stowarzyszenia Miasto Jest Nasze mają obawy, że idea udostępniania swoich toalet za „drobną opłatą” może nie wypalić. Co nie powinno dziwić, w końcu to zupełnie nowy pomysł na usługę. Mimo tego, postanowili spróbować nowego przedsięwzięcia, bowiem jak sami twierdzą – po pierwsze, nie popełnia błędów ten kto nic nie robi, a po drugie, problem z dostępem do toalet w Warszawie jest rzeczywiście dość duży.

W aplikacji AirPnP można znaleźć podobieństwa do innych usług. Użytkownicy mogą bowiem zamieszczać zdjęcia toalet, wystawiać im oceny i opinie. Lista i lokalizacja poszczególnych punktów dostępna jest z poziomu aplikacji.

Start usługi, jak i także udostępnianie aplikacji, planowane jest na 15 września 2020 roku.