tablet ainol novo 7 aurora

Ainol atakuje. Seria Novo 7 powiększy się o trzy tanie tablety: Aurora, Elf i Advanced II

Ainol jest jedną z tych firm, które postanowiły zaoferować polskim klientom ciekawe urządzenia w niskiej cenie. Takim modelem jest choćby Novo 7 Advanced czy Novo 8, którego ostatnio można było wygrać w naszym konkursie. Jak się okazuje, producent nie zamierza spocząć na laurach i odpuścić wyścig o klientów zainteresowanych tańszymi rozwiązaniami. Już niebawem do sprzedaży trafią trzy nowe urządzenia, z których dwa zapowiadają całkiem ciekawie. Będą to modele z serii Novo 7: Aurora, Elf i Advanced II.

Wszystkie trzy urządzenia będą pracowały w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich, a na ich pokładzie znajdziemy procesor Boxchip A10 1,2GHz (znany z testowanego przez nas modelu Novo 7 Advanced) oraz 1GB RAM (w przypadku Advanced II – 512MB). Więcej informacji na temat każdego z modeli Ainol znajdziecie poniżej.

Ainol Novo 7 Aurora

tablet ainol novo 7 aurora

Ainol Novo 7 Aurora został wyposażony w 7-calowy, pojemnościowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli,  miniUSB, wyjście miniHDMI, slot kart microSD, kamerkę o rozdzielczości 2 Mpix, WiFi, a także baterię o pojemności 3700 mAh.

tablet ainol novo 7 aurora

Ainol Novo 7 Elf

tablet ainol novo 7 elf

Ainol Novo 7 Elf posiada te same porty, co Aurora (miniaturowe USB, HDMI i slot kart microSD). Dodatkowo ma 7-calowy ekran (już nie IPS) o tej samej rozdzielczości – 1024 x 600 pikseli, WiFi, akumulator o pojemności 3700 mAh oraz kamerkę 2 Mpix.

tablet ainol novo 7 elf

Ainol Novo 7 Advanced II

tablet ainol novo 7 advanced II

Ainol Novo 7 Advanced II jest najmniej interesującym urządzeniem spośród wszystkich trzech, ale to będzie rzutowało na jego jeszcze niższą cenę. Model został wyposażony w pojemnościowy ekran o przekątnej 7″ o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, kamerkę 2 Mpix, miniUSB, miniHDMI, slot kart microSD, baterię o pojemności 3700 mAh i WiFi.

tablet ainol novo 7 advanced II

A na koniec najciekawsza informacja. Z wieści przekazanych nam przez przedstawiciela zaprzyjaźnionego sklepu swiatmp4.com, tablet Ainol Novo 7 Elf ma kosztować ok. 650 złotych. Można z tego wywnioskować, że Aurora będzie nieco droższa, a model Advanced – tańszy. O dostępności urządzeń będziemy informować na bieżąco, bowiem mają zacząć trafiać do polski w lutym