fot. aero2

aero2 daje aż 70 GB internetu za 10 zł, 30 zł lub 50 zł

Pokuszę się o stwierdzenie, że to najbardziej rewolucyjna oferta zaraz po niecodziennie elastycznej ofercie a2mobile i odNowa od Play. Użytkownik może bowiem kupić sobie paczkę 70 GB internetu aero2 za 10 złotych, 30 złotych lub 50 złotych. Wydana na pakiet kwota będzie miała jednak niebagatelne znaczenie.

aero2 znane jest przede wszystkim z udostępniania swoim klientom bezpłatnego dostępu do internetu, aczkolwiek wiąże się to z koniecznością wprowadzania co godzinę kodu captcha i ograniczenia prędkości transmisji danych do 512 kbit/s. Użytkownicy mogą jednak wykupić płatne pakiety internetu, ważne przez 30 dni.

Reklama

70 GB Internetu aero2 na 30 dni

Dostępne są trzy: 500 MB za 2 złote (Pakiet Economy), 3 GB za 5 złotych (Pakiet Premium) i 30 GB za 30 złotych (Pakiet First Class). Bez wątpienia jest to dobra oferta, lecz aero2 właśnie wprowadziło nowe pakiety, które rządzą się zupełnie innymi prawami. W każdym przypadku zarówno okres ważności, jak i wielkość paczki danych jest taka sama. Jest to – odpowiednio – 30 dni kalendarzowych i 70 GB.

Co jednak ciekawe, za zestaw ten użytkownik może zapłacić 10 złotych, 30 złotych lub 50 złotych. Gdzie więc tkwi haczyk? Ano w tym, że w przypadku pierwszej kwoty maksymalna prędkość pobierania danych to 512 kbit/s, przy drugiej 1 Mbit/s, zaś przy trzeciej 5 Mbit/s. Właściciel karty sam więc decyduje, z jaką szybkością chce surfować po sieci.

Na razie wygląda na to, że dostępne będą zarówno dotychczasowe, jak i nowe pakiety internetowe. Zaletą tych pierwszych jest bez wątpienia fakt, że w ich przypadku nie istnieje ograniczenie prędkości, nawet w najtańszej opcji. Te drugie kuszą natomiast wielkością paczki danych, ponieważ 70 GB to naprawdę dużo, szczególnie na okres jednego miesiąca.

5 Mbit/s, wystarczy do komfortowego korzystania z aero2?

Nie jestem jednak przekonany, czy na dłuższą metę można komfortowo korzystać z internetu, mając do dyspozycji maksymalną prędkość 512 kbit/s. 1 Mbit/s i 5 Mbit/s też nie robią wrażenia, lecz aero2 nie mogło dać większych wartości przy tak dużej paczce danych, ponieważ zwyczajnie by mu się to nie opłaciło.

Jestem szczerze ciekawy Waszej opinii na temat nowych pakietów aero2, bowiem nie jestem w stanie rozsądzić, które z nich są korzystniejsze. Dajcie więc proszę znać, na który Wy byście się zdecydowali, stojąc przed takim wyborem.

Źródło: aero2