Adobe Photoshop iPad
Adobe Photoshop na iPada (źródło: Adobe Photoshop)

Adobe bierze się za porządki w App Store. Znikną popularne aplikacje

Niewiele jest aplikacji, których cykl życia potrafi trwać nawet kilkadziesiąt lat. Większość przechodzi do historii znacznie szybciej. Już wkrótce zapewnieniu ulegną dwie aplikacje dla lubiących rysować, jakie firma Adobe, swego czasu umieściła w App Store.

Reklama

Adobe Photoshop Sketch i Illustrator Draw – to już jest koniec

Aplikacjami, o których mowa, są Adobe Photoshop Sketch i Adobe Illustrator Draw, przydatne zwłaszcza tym, którzy zdecydowali się rozszerzyć możliwości iPada przy pomocy akcesorium Apple Pencil. Jak dowiadujemy się z komunikatu wsparcia technicznego Adobe, znikają, ponieważ już od dwóch lat dostępne jest narzędzie, które przejęło większość ich zadań – Adobe Fresco.

Wszyscy dotychczasowi użytkownicy Sketch i Illustrator Draw zachęcani są, by jak najszybciej zmigrować do Fresco.

Jak zmigrować do Adobe Fresco bez utraty danych?

Adobe informuje, że migracja do nowszego oprogramowania, Adobe Fresco, jest bardzo prosta. Wystarczy zalogować się tym samym kontem Adobe ID w nowej aplikacji, by wszystkie projekty ze Sketch i Illustrator Draw zostały automatycznie zmigrowane.

Co istotne, nawet, jeśli nie uda się zmigrować na czas, nasze projekty nie znikną.

Co po 19 lipca?

To właśnie na 19 lipca wyznaczony został termin, w którym Adobe Photoshop Sketch i Adobe Illustrator Draw znikną z App Store już na zawsze. Nie oznacza to jednak, że zostaną usunięte z iPadów, na których zostały zainstalowane wcześniej. Pozostaną w ich pamięci jako w pełni funkcjonalne oprogramowanie, jednak ich użytkownicy nie otrzymają już żadnej aktualizacji.

Zainteresowani mogą pobrać darmową aplikację Adobe Fresco z tego miejsca. Gdyby jednak jej możliwości okazały się zbyt małe, można rozszerzyć je przy pomocy płatnej subskrypcji. Aplikacja Fresco dostępna jest również dla subskrybentów Photoshopa i Creative Cloud.