Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements już dostępne w wersjach 2019

Znane programy do amatorskiej obróbki fotografii i wideo, Photoshop Elements i Premiere Elements, doczekały się kolejnej wersji, o numerze 2019. Jak to zwykle bywa, znane już wcześniej funkcje zostały udoskonalone, dodano też wiele nowych.

Oba programy obficie czerpią z technik sztucznej inteligencji Adobe Sensei, umożliwiając łatwe korzystanie z niedostępnych do tej pory w programach amatorskich funkcji edycyjnych. W Photoshop Elements szczególnie dobrze prezentuje się zautomatyzowane tworzenie kolaży zdjęć, wideo czy pokazów slajdów. Także i retusz pełnymi garściami czerpie z nowych możliwości oferowanych przez algorytmy AI. Nowy ekran startowy umożliwia łatwiejsze zapoznanie się z nowościami, jak i późniejszy wygodny dobór odpowiedniej metody obróbki – niezależnie od tego, czy będzie to usuwanie rys ze starej fotografii, czy też tworzenie nowoczesnego i przyciągającego oko mema.

Reklama

Photoshop pomoże poprawić zdjęcie, na którym dziecko zamrugało akurat w najgorszym momencie, ułatwi zmianę tła na zupełnie inne lub ułatwi stworzenie interesujących efektów tekstowych ze zdjęć, wszystko przy minimalnej liczbie kliknięć – w końcu to program dla amatorów.

 

Interesujących nowości doczekał się także Premiere Elements, a są to chociażby: efekt szklanego panelu, automatyczne przycinanie w oparciu o dynamikę sceny (co ma w zamierzeniu zaproponować skondensowane, najciekawsze fragmenty nagrań źródłowych), efekty przyspieszenia i spowalniania czy przejścia oparte na luminacji. Dostępna jest uproszczona oś czasu, mająca ułatwić zapanowanie przez mniej zaawansowanych użytkowników nad różnorodnymi składnikami przygotowywanego materiału. Mniej widoczne, acz również istotne zmiany są pod maską – zadbano o formaty HEVC/HEIF, dodano wsparcie do kodowania opartego o zmienny bitrate.

Photoshop i Premiere Elements 2019 dostępne są jako pojedyncze programy na stronie producenta w cenie 102,09 euro lub jako pakiet w cenie 153,75 euro, co przekłada się na mniej więcej 440 oraz 670 złotych. Uaktualnienia z wcześniejszych wersji dostępne są odpowiednio za 83,64 i 126,69 euro, czyli jakieś 360 i 550 złotych. Dla uczniów i nauczycieli jest także oferta specjalna, w której oba programy łącznie można nabyć w cenie 111,93 euro, co przekłada się na niezbyt imponujące 480 złotych.

Źródło: Adobe
Grafika główna: Pixabay