Acer z tabletem czeka na Androida 3.0 Gingerbread

Acer z tabletem

Po urządzeniach wielu znanych producentach elektroniki użytkowej (w tym takich firm, jak: Asus, Motorola, Samsung, HP, Toshiba, Research In Motion i innych) przyszła pora na tablet internetowy od Acera. Niestety, jego prezentacja nie nastąpi zbyt szybko. Wszystko wskazuje na to, że firma czeka na wydanie przez Google najnowszej wersji Androida – 3.0 Gingerbread.

Według wcześniejszych informacji, Acer planował do końca bieżącego roku wydać na rynek dwa tablety internetowe z Androidem 2.2 Froyo. DigiTimes donosi jednak, że producent postanowił poczekać na udostępnienie wymagań sprzętowych wersji 3.0 Gingerbread i dopiero wtedy wziąć się za tworzenie swojego sprzętu.

Obecnie problem jest tylko jeden – nie wiadomo kiedy Google udostępni listę wymagań sprzętowych, by Acer mógł się wziąć do roboty. Nie znamy także daty premiery Androida Gingerbread, przez co nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać prezentacji tabletów Acera.

Według DigiTimes, Acer zamierza do końca roku zaprezentować urządzenie z Windows 7, natomiast gdy tylko będzie to możliwe (prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2011 roku) – model z Androidem 3.0. Specyfikacja tabletów Acera nie jest znana.

Źródło