Acer w tym roku chce sprzedac 10 milionów tabletów | Tabletowo.pl

Acer w tym roku chce sprzedac 10 milionów tabletów

Dołącz do dyskusji 0
acer-iconia-w4

Acer nie jest liderem jeśli chodzi o tablety, co pokazuje chociażby przewidywany udział w drugim kwartale tego roku na poziomie 1,7%. Nie jest to oczywiście zły wynik, ale tajwańska firma ma ambicję na dużo lepszą sprzedaż i plan, by w tym roku sprzedać aż 10 milionów tabletów!

W 2013 roku Tajwańczykom udało się sprzedać tylko 1,5 milionów tabletów, więc tak dużego wzrostu mogłyby spokojnie pozazdrościć inne firmy. Nie jest to łatwe do osiągnięcia, ale według tych samych źródeł Acer zamierza w drugim kwartale pokazać 3 nowe urządzenia z 7-calowymi wyświetlaczami. Pierwszym jest Acer Iconia One 7dwurdzeniowym procesorem Intel Atom Z2560, a niedługo możemy też poznać tablet Iconia A5-810, który będzie mieć 8-rdzeniowy procesor MediaTek. Będzie to świetny ruch, ponieważ jego cena dzięki temu powinna być atrakcyjna.

Kolejnym ciekawym urządzeniem, które może pomóc osiągnąć ten cel jest Acer Aspire Switch 10, który wydaje się być najgroźniejszym konkurentem świetnie się sprzedającego Asusa T100. Portfolio tajwańskiej firmy wygląda bardzo interesująco i przy dobrej reklamie swoich produktów 10 milionów wydaje się wynikiem możliwym do osiągnięcia. Poza tym Tajwańczycy zamierzają również obniżyć koszty, dzięki zwiększeniu produkcji w Chinach. Acer robi również smartfony i również zamierza sprzedać ich 10 milionów w tym roku.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona