ACER Iconia A5-810 to 7,9-calowy tablet z 8-rdzeniowym procesorem

acer-iconia-a5-810

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się kilku ciekawych urządzeń od Acera. Najpierw Krzysztof pisał o modelu Iconia A1-840, a potem Katarzyna napisała o kolejnym tablecie (Iconia B1-720), który mamy poznać już jutro. Jednak to nie wszystko, co zobaczymy prawdopodobnie od Acera, niedługo może pojawić się również Iconia A5-810.

Acer Iconia A5-810 został przyłapany na stronie GFXBench. Według wyników tam znalezionych będzie on oferować 7,9-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT8392 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej, 4,7-megapikselowy aparat główny oraz 2 mpix na przednim panelu.

Ten tablet podczas testów pracował pod kontrolą Androida 4.4.2 KitKat. Niestety nie jest znana data jego premiery ani cena. Na jutrzejszej konferencji możemy dowiedzieć się nieco więcej o planach Acera, więc pozostaje nam tylko poczekać na oficjalnie informacje.

Źródło, źródło

Komentarze

 • Wredny Cenzor

  Odpalę sobie 8 wersji Angry Birds na raz. ;)

  Kto wytłumaczy, po co 8 rdzeni w SoC, skoro nie da się ich sensownie obecnie wykorzystać? Czas życia tabletu to ok. 2 lata. Są jakieś aplikacje na Andka, które wykorzystają 8 rdzeni? 4 chociaż? Nie lepiej popracować nad szybszym układem 2 i 4 rdzeniowym + optymalizacja kodu? Właśnie, ze względu na otwarty kod Andka, nie ma mowy o optymalizacji kodu, no i wersji sprzętu jest za wiele. I tu niestety, iOS czy WP8 bije Androida na głowę. Na słabszym teoretycznie sprzęcie, iOS i WP8 chodzą płynniej od Andka.

  • Tomasz Lenartowski

   Też nie wiem. Na tegrze3 Android 4.4.2 śmiga aż miło.

 • Brodaty

  Już Ci tłumaczę. To tylko kręcenie ludzi, Kasa kolego kasa. solidny procek nawet taki jak tegra3 i masz mega wydajność 4 rdzenie 1.6Ghz do tego 2 GB ramu i to już wystarczy bardzo wymagającym użytkownikom, a co do Andka tak już jest z open source’em.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona