Acer: "Tablety są fanaberią, era Post-PC nie nastąpi" - Tabletowo.pl

Acer: „Tablety są fanaberią, era Post-PC nie nastąpi”

Tabletowo.pl Acer: "Tablety są fanaberią, era Post-PC nie nastąpi" Ciekawostki Nowości

Oh, Acer, Acer. Rynek jest bardzo wymagający i nie każdemu się na nim powodzi. Niektórzy producenci tabletów odnoszą sukcesy, podczas gdy inni analizują swoje poczynania, szukają przyczyn swojej porażki i dochodzą do różnych wniosków. Acer od samego początku nie był zadowolony z wyników sprzedaży swoich urządzeń, dlatego dzisiejsza wypowiedź Stana Shiha, człowieka, który założył firmę Acer w 1976 roku, nie jest dla nas zaskoczeniem.

Tablety są fanaberią, era Post-PC nie nastąpi.

Stan Shih tłumaczy, że tablety nie zastąpią komputerów, ponieważ są ich uzupełnieniem. Dodaje, że Apple należy się uznanie za odwagę i kreatywność, którą wykazało się wprowadzając na rynek iPada, lecz wyniki sprzedaży tabletów nadal są niczym w porównaniu z komputerami osobistymi.

Acer zmniejszył produkcję swoich tabletów o ponad połowę. Tak drastyczna decyzja zapadła pod wpływem wniosków wysnutych z obserwacji rynku, mocnej konkurencji oraz niewielkiego popytu.

Słowa pana Shiha wydają się dość surowe, lecz trudno nie oprzeć się wrażeniu, że tkwi w nich ziarno prawdy. Zgadzacie się z jego twierdzeniem, że tablety są jedynie fanaberią? Czy rynek rzeczywiście nie potrzebuje tego rodzaju urządzeń?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona