Acer Switch 10 z 3G wyceniony na 399 euro

Acer Switch 10 to jedna z najciekawszych budżetowych hybryd z Windowsem 8.1 spośród wszystkich dostępnych na rynku (jej głównym rywalem jest Asus Transformer Book T100). Sama korzystam z tego urządzenia jako mobilne biuro już od kilku ładnych tygodni i jedyną rzeczą, której mi w nim brakuje, jest modem 3G (gdybym się uparła, to i wyższa rozdzielczość, ale na IFA został zaprezentowany model z 1920 x 1200). Jeśli czekaliście na wersję produktu z 3G, mam dla Was dobrą wiadomość – właśnie poznaliśmy jej europejską cenę.

Urządzenie z modemem zadebiutowało w niemieckim sklepie z elektroniką CyberSport. Można je spotkać na półkach sklepowych w cenie wynoszącej 399 euro. Cena obejmuje Acera Switch 10 z 3G i 32GB pamięci wewnętrznej bez dysku HDD 500GB znajdującego się w docku. Dla porównania, ta sama konfiguracja sprzętowa, ale bez modemu, kosztuje 349 euro – przebitka za 3G jest więc znośna.

Pozostaje zatem kwestia tego, na ile potrzebny jest nam modem 3G w tego typu urządzeniu. A to już zależy od indywidualnych upodobań każdego z nas. Jedni wolą mieć niezależny dostęp do sieci bezpośrednio z tabletu, inni zadowalają się rozwiązaniami typu tethering lub korzystanie z modemu MiFi, udostępniającego połączenie internetowe większej ilości urządzeń.