Predator Orion 3000
Predator Orion 3000 (źródło: Acer)

Acer Predator Orion 3000 z kartą Nvidia RTX 3070 – marzenie wielu graczy już w Polsce!

Acer jest wiodącym producentem laptopów i podzespołów komputerowych, skierowanych do graczy. Tym razem firma pochodząca z Tajwanu wprowadza na polski rynek desktopa – Predator Orion 3000 z kartą graficzną Nvidia RTX 3070 na pokładzie!

Reklama

Acer Predator Orion 3000 – budowa

Najnowszy Predator to gamingowy komputer stacjonarny o stosunkowo (patrząc na jego wydajność) smukłych rozmiarach – cały komputer zamknięto w obudowie o pojemności zaledwie 18 litrów. Producent zadbał o odpowiednie chłodzenie tej wydajnej maszyny – za utrzymanie temperatury komputera w ryzach odpowiadają dwa wentylatory Predator FrostBlade.

Acer Predator Orion 3000
Predator Orion 3000 (źródło: Acer)

Wentylatory, oprócz zapewnienia dobrej kultury pracy naszemu desktopowi, odpowiadają również za efektowny wygląd. Wszystko dzięki efektywnemu i bardzo modnemu ostatnimi czasy podświetleniu LED RGB, które pozwala dopasować iluminację do własnych upodobań. W oprogramowaniu PredatorSense gracze będą mogli przebierać w bogatej bibliotece efektów oraz 16,7 mln dostępnych kolorów.

Acer Predator Orion 3000
Predator Orion 3000 (źródło: Acer)

Dla podkreślenia kunsztu, z jakim została wykonana cała konstrukcja, producent pochodzący z Tajwanu pokusił się o niezwykłe wykończenie jednej ze ścian bocznych obudowy. W Orionie 3000 została ona wykonana z hartowanego szkła i pozwala użytkownikom podziwiać piękno zamontowanych podzespołów komputerowych. W trosce o jak największy komfort użytkownika, pomyślano także o wygodnym uchwycie na słuchawki.

Acer Predator Orion 3000 – specyfikacja

Jak na prawdziwą gamingową bestię przystało, Predator Orion 3000 oparty jest na jednych z najwydajniejszych, dostępnych obecnie na rynku podzespołach. Sercem komputera jest procesor Intel Core i7 10. generacji, wraz ze wsparciem 64 GB RAM w standardzie DDR4. Największą nowością jest jednak karta graficzna, bo mowa tutaj o reprezentancie najnowszej architektury Nvidia Ampere, a dokładnie – RTX 3070. Na nasze gry oraz pliki mamy do dyspozycji dwa dyski SSD o pojemności 1 TB i klasyczny dysk talerzowy HDD o pojemności aż 2 TB.

Acer Predator Orion 3000 – cena oraz dostępność

Acer Predator Orion 3000 w wersji z kartą graficzną Nvidia GeForce RTX 3070 dostępny będzie jeszcze przed świętami, tj. od 15 grudnia 2020 roku. Kupicie go w sklepach sieci Media Expert, Media Markt i x-kom w cenie zaczynającej się od 8999 złotych.

Czy kupno takiego zestawu komputerowego jest dobrą alternatywą dla panującego na rynku GPU kryzysu dostępności?