Acer Predator 8 z Intel Atom x7 – godny rywal NVIDIA Shield Tablet?

O tym, że Acer chce wejść na rynek tabletów dla graczy i powalczyć o tą samą grupę docelową, co NVIDIA Shield Tablet, pierwszy raz dowiedzieliśmy się podczas konferencji producenta w Nowym Jorku. I choć było to ledwie kilka tygodni temu, dziś wreszcie mamy na jego temat pierwsze bardziej szczegółowe informacje.

Dotychczas bowiem wiedzieliśmy jedynie jak urządzenie to będzie się prezentowało. Dziś natomiast, podczas spotkania prasowego podczas tajwańskich targów Computex, poznaliśmy część jego parametrów. Tak, niestety, wciąż tylko część.

I tak, Acer Predator 8 będzie wyposażony w 8-calowy wyświetlacz o wciąż nieznanej rozdzielczości, aczkolwiek trudno spodziewać się tu niższej niż Full HD ze względu na przeznaczenie do gamingu. Jego jednostką centralną będzie czterordzeniowy Intel Atom x7 (do 2,3GHz)- najpotężniejszy przedstawiciel nowej serii rodziny procesorów Intela. Swoją drogą, warto zauważyć, że Predator 8 jest pierwszym zapowiedzianym tabletem z Androidem z Intel Atom x7.

Niestety, to są na chwilę obecną jedyne informacje, jakie mamy na temat Acera Predator 8. Urządzenie trafi do sprzedaży dopiero pod koniec bieżącego roku (wcześniej mówiło się o trzecim kwartale, teraz… o zimie), więc spodziewam się, że szczegółowych wieści odnośnie jego parametrów możemy się spodziewać w okolicy IFA we wrześniu albo nawet jeszcze później.