Acer potwierdza, że szykuje czterordzeniowe tablety z Androidem - Tabletowo.pl
Ważne

Acer potwierdza, że szykuje czterordzeniowe tablety z Androidem

„Mogliście mieć do czynienia z przeciekami na temat tabletów Acera z czterordzeniowym procesorem – potwierdzam te plotki” – powiedział w wywiadzie dla T3, Jim Wong, będący szefem Acera.

Odkąd w sieci pojawiły się pierwsze spekulacje dotyczące rozpoczęcia prac przez Nvidię nad czterordzeniowym procesorem mobilnym – Tegrą 3 (wcześniej znaną jako Kal-El), od razu domniemywano który z producentów sięgnie po niego jako pierwszy. Dziś wiemy już, że był nim Asus, dzięki czemu mamy do czynienia z Asusem Eee Pad Transformer Prime, zbierającym bardzo dobre recenzje od zagranicznych redakcji (więcej tutaj). Ale zaraz za Asusem jest jeszcze kolejka producentów, którzy chcą zastosować najnowszą jednostkę Nvidii w swoich urządzeniach – wśród nich jest właśnie Acer.

Od jakiegoś czasu do sieci przeciekają informacje na temat dwóch tabletów Acera, mających pracować w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich, których jednostką centralną będzie Tegra 3. Mają to być modele: Iconia Tab A510/A511 oraz Iconia Tab A700/A701 – oba z wyświetlaczami o przekątnej 10,1″. Najważniejszy fakt dla znacznej części Czytelników Tabletowo.pl – oba tablety będą posiadały wersje z 3G (na co wskazuje jedynka w nazwie), w przeciwieństwie do Asusa Eee Pad Transformer Prime.

Kiedy doczekamy się ich premiery? To pytanie, na chwilę obecną, pozostaje bez odpowiedzi. Można się jednak spodziewać, że najnowsze modele Acera z serii Iconia Tab zadebiutują podczas targów na początku przyszłego roku: CES 2012 w Las Vegas lub MWC 2012 w Barcelonie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona