Acer pokazał nowe laptopy. Wśród nich model od Porsche Design

Do oferty Acera dołączają nowe laptopy. Model stworzony wraz z Porsche Design, Swift 3X mający sprawdzić się w podróży czy Spin 5 z dotykowym wyświetlaczem.

Reklama

Porsche Design Acer Book RS

Pierwszy laptop, któremy się przyjrzymy, to efekt współpracy tajwańskiej firmy z Porsche Design. Wyróżnia się on atrakcyjnym i minimalistycznym wzornictwem. Elegancka obudowa, która jak najbardziej może się podobać, została wykonana z metalu. Całość waży 1,2 kg.

Acer laptop.

Urządzenie, będące wysokiej klasy notebookiem, charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Klientów powinien przyciągnąć nie tylko wygląd, ale również zastosowana specyfikacja.

Użytkownik otrzymuje do dyspozycji 14-calowy wyświetlacz Full HD IPS, który zapewnia 100% pokrycie gamy kolorów sRGB i chroniony jest warstwą szkła Gorilla Glass. Na pokładzie mamy procesor Intel Core i7 11 gen., układ graficzny NVIDIA GeForce MX350 i 16 GB RAM. Akumulator ma zapewnić nawet do 17 godzin pracy, a dzięki funkcji szybkiego ładowania, wystarczy 30 minut, aby zyskać 4 godziny działania bez ładowarki.

Acer laptop.

Laptop został wyceniony na 1799 euro. W ramach współpracy Acera i Porsche Design powstał również zestaw akcesoriów – myszka (99 euro), podkładka pod myszkę i pokrowiec na laptop. Cały zestaw akcesoriów będzie można kupić za 299 euro.

Acer Swift 3X – laptop idealny do pracy podczas podróży

Jak podaje producent, Swift 3X jest wyposażony w nowe rozwiązanie graficzne Intel Iris Xe MAX, które w połączeniu z procesorami Intel Core 11. gen., ma zaoferować kreatywnym użytkownikom, takim jak fotografowie czy twórcy na YouTube, odpowiednią wydajność podczas podróży.

Acer laptop.

Swift 3X waży 1,37 kg i ma całkiem smukłą obudowę. Mimo tego, w środku udało się zmieścić akumulator mający zapewnić do 17,5 godziny pracy, a w razie potrzeby można go również szybko naładować – dodatkowe cztery godziny użytkowania w zaledwie 30 minut. Wyświetlacz ma 14 cali, wykonany jest w technologii IPS i oferuje rozdzielczość Full HD.

Za przewodową i bezprzewodową łączność z internetem i innymi urządzeniami odpowiadają: Intel Wi-Fi 6 (Gig), USB-C, Thunderbolt 4 i USB 3.2 Gen 2. Laptop w Europie zadebiutuje w listopadzie w cenie od 849 euro.

Acer Spin 5 – laptop z dotykowym ekranem

Model Spin 5 to konwertowalny notebook (zawiasy 360 stopni) z ekranem dotykowym. Możliwa jest więc praca zarówno w trybie laptopa, jak i tabletu. Obudowa jest lekka (1,2 kg) i dość smukła (14,9 mm).

Acer laptop.

Ekran pokryty jest szkłem Gorilla Glass, co powinno zapewnić mu wyższą odporność na ewentualne zarysowania. Jego proporcje wynoszą 3:2 i jest wykonany w technologii IPS. Współpracuje on z rysikiem Acer Active Stylus. Sercem jest procesor Intel Core i7 11. gen., a za przetwarzanie obrazu odpowiada grafika Iris Xe.

W pełni naładowany akumulator ma wystarczyć na 15 godzin pracy. Warto jeszcze wspomnieć, że Spin 5 to także USB typu C/Thunderbolt 4, Killer 1650 Wi-Fi i podobno dobre głośniki. Laptop zadebiutuje w Europie w grudniu i będzie dostępny od 1099 euro.

Acer Spin 3 – laptop, który może być także tabletem

Tajwańczycy reklamują ten model z wykorzystaniem dwóch słów – przenośny i lekki. Spin 3 to 13,3-calowy wyświetlacz IPS o proporcjach 16:10, który może poszczycić się wysoką rozdzielczością WQXGA (2560×1600 pikseli). Górna pokrywa obraca się o 360 stopni, dając możliwość pracy w trybie tabletu.

Acer laptop.

Laptop jest ponadto wyposażony we wbudowany aktywny rysik Acer z 4096 poziomami czułości na nacisk. Podobnie jak Spin 5, mniejszy Spin 3 oferuje najnowsze procesory Intel Core 11. gen. z grafiką Iris Xe. Do tego dochodzą szybkie dyski SSD, para złączy USB Type-C z Thunderbolt 4 oraz Wi-Fi Killer 1650.

Spin 3 pojawi się w sprzedaży w listopadzie, a jego ceny mają startować od 899 euro.

Acer Aspire 5 – laptop, który sprawdzi się w różnych zastosowaniach

Użytkownik otrzymuje procesor Intel Core 11. gen, z grafiką Iris Xe, a opcjonalnie dostępna jest karta graficzna NVIDIA GeForce MX450. Taki zestaw powinien zapewnić zadowalającą wydajność w wielu zadaniach, także tych bardziej profesjonalnych.

Acer laptop.

Ekrany oferuje rozdzielczość Full HD i został wykonany w technologii. Jego stosunek do obudowy wynosi ponad 80%. Całkiem interesująco wypada również wnętrze obudowy – do 24 GB RAM i pamięć na dane do 1 TB (M.2 PCIe SSD) i do 2 TB HDD.

Laptop zadebiutuje w listopadzie i będzie dostępny w trzech różnych rozmiarach – 14 cali, 15,6 cala i 17,3 cala. Ceny mają startować od 599 euro.