Acer Jade Primo – prototyp „PC Phone” na IFA 2015

PC Phone z Windows 10 i Continuum

Dzisiaj rozpoczęły się jedne z największych targów elektroniki – #IFA2015. Na porannej konferencji Acer przedstawił bardzo ciekawy smartfon potocznie nazwany PC Phone, a to dlatego, że jako jeden z pierwszych modeli, ma działać w oparciu o system Windows 10 i obsługiwać Continuum.

O tym, czym jest Continuum pisał już Piotr na łamach Tabletowo. Acer Jade Primo ma w pełni obsługiwać tę funkcję, co ma sprawić, że telefon ten stanie się – można powiedzieć – pełnoprawnym komputerem i stąd właśnie określenie PC Phone.

Telefon posiadać ma ekran o wielkości 5,5″ wyświetlający obraz w technologii Super AMOLED, procesor Qualcomm Snapdragon 808, tylny aparat o matrycy 21MPix oraz 8-megapikselowy przedni. Wszystko to oczywiście pod kontrolą systemu Windows 10 Mobile.

W opakowaniu ze smartfonem znajdziemy również stację dokującą do obsługi Continuum, klawiaturę oraz myszkę. Cena takiego zestawu niestety nie jest jeszcze znana, bo urządzenie jest wciąż w fazie prototypu, a ma on ujrzeć światło dzienne oczywiście dopiero po premierze Windows 10 Mobile, czyli patrząc realistycznie – trafi do sprzedaży w 2016 roku.

Przyznam szczerze, że jestem bardzo zainteresowany tym jak Continuum poradzi sobie na rynku i z niecierpliwością czekam na pierwsze modele smartfonów obsługujących tę funkcję.