Acer Iconia Tab A700/A701 - zapowiada się bardzo ciekawie! - Tabletowo.pl

Acer Iconia Tab A700/A701 – zapowiada się bardzo ciekawie!

Kończący się niebawem rok zdominowany został przez tablety z dwurdzeniową Tegrą 2 i Androidem Honeycomb. W gronie sporej liczby producentów doskonale odnalazł się Acer, który zaproponował potencjalnym klientom model Iconia Tab A500, który na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim obecnością wszystkich potrzebnych portów (USB, HDMI, microSD) oraz ceną, która w Polsce wynosi obecnie ok. 1500 złotych (16GB, bez 3G). Wiele wskazuje na to, że w 2012 roku Acer będzie chciał zaatakować rynek ze zdwojoną siłą. Co prawda nie wiadomo na razie nic na temat jego polityki cenowej, za to poznajemy pierwsze szczegóły odnośnie jego nowych urządzeń – wśród nich świeżynki, o której właśnie się dowiedzieliśmy. Acer Iconia Tab A700/A701, bo o nim mowa, najprawdopodobniej będzie jednym z ciekawszych tabletów, które zadebiutują w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Z informacji, które przeciekły dziś do sieci wynika, że Acer Iconia Tab A700/A701 ma pracować dzięki czterordzeniowej jednostce Tegra 3, a jego wyświetlacz, którego przekątna na chwilę obecną nie jest znana (aczkolwiek można się spodziewać 10,1″ lub nawet i większej), ma mieć rozdzielczość – uwaga – 1920 x 1200 pikseli! Nie ma porównania z obecnym standardem w tego typu sprzęcie – 1280 x 800 pikseli.

Pozostałe parametry techniczne urządzenie owiane są tajemnicą. Ale skoro mamy do czynienia z Acerem, możemy się zapewne spodziewać obecności portu USB (jeśli nie pełnowymiarowego, to chociaż mniejszego), slotu kart microSD oraz wyjścia HDMI. Co więcej, nie wiadomo dosłownie nic także na temat zastosowanego systemu operacyjnego. Można się jednak spodziewać, że będzie to Android, a skoro tak, to najprawdopodobniej w najnowszej odsłonie – Ice Cream Sandwich.

Z dotychczasowej polityki Acera można wywnioskować, że model Iconia Tab A700 będzie tabletem bez 3G, natomiast Iconia Tab A701 – z 3G.

Kiedy premiera? Tego na razie nie wiadomo. Można się jedynie domyślać, że prezentacja modelu planowana jest na targi w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Do wyboru są co najmniej trzy eventy: CES w styczniu, MWC na przełomie lutego/marca i CeBIT w marcu. Czekamy z niecierpliwością!

Tabletowo.pl Acer Iconia Tab A700/A701 - zapowiada się bardzo ciekawie! Nowości Plotki / Przecieki

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona