Acer Iconia Tab A510 od marca w Europie - Tabletowo.pl

Acer Iconia Tab A510 od marca w Europie

Tabletowo.pl Acer Iconia Tab A510 od marca w Europie Nowości

Zapewne pamiętacie zaprezentowany podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas, tablet produkcji Acera, Iconia Tab A510, czyli odświeżoną i, jakby nie patrzeć „podkręconą”, wersję dostępnego na rynku Iconia Tab A500. Mamy kolejne wieści na jego temat. Acer Iconia Tab A510, czyli jedno z najnowszych dzieł tajwańskiego koncernu, oficjalnie wkroczy na rynek francuski już w marcu. Miejmy nadzieję, że w tym samym czasie również Polaków zaszczyci swoją obecnością na sklepowych półkach.

Nowy model wyposażono w 10,1-calowy wyświetlacz z dziesięcio-punktowym dotykiem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli – gorszej niż w high-endowym Iconia Tab A700. Całością zarządza cztero-rdzeniowa jednostka Nvidia Tegra 3, znana użytkownikom tabletu Asus Transformer Prime, ze wspomaganiem w postaci 1 GB pamięci operacyjnej RAM DDRII. Do dyspozycji przyszli nabywcy będą mieli sporą, bo 32 GB-ową pamięć wewnętrzną, którą dodatkowo będą mogli rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD oraz aparat z matrycą 5 Mpx. Na pokładzie nie zabraknie łączności Wi-Fi w obecnie najszybszym standardzie IEEE 802.11 n, Bluetooth 2.1 + EDR, GPSu, jak również głośników stereo z technologią Dolby Mobile 3, złączy micro-HDMI, micro-USB oraz mini-Jack 3,5mm. Całość będzie pracować w oparciu o system Android 4.0 Ice Cream Sandwich z interfejsem Acer Ring. Dodatkowo Acer Iconia Tab A510 będzie lepiej niż swój poprzednik zarządzać energią, co pozwoli na zaoszczędzenie 20-25 procent. Dzięki temu zastosowana przez producenta bateria o pojemności 9800 mAh pozwoli nawet na 18 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu.

Acer Iconia Tab A510 w wersji WiFi-only wkroczy do Francji w cenie detalicznej 399 euro, co jest miłym zaskoczeniem, gdyż ostatnie spekulacje mówiły o kwocie rzędu 499 euro. Być może cena ta będzie dotyczyć Iconia Tab A511 z obsługą sieci 3G.

Źródło: Netbook Italia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona