Acer Iconia Tab A100/A101 – 7″ z Androidem (wideo, zdjęcia)

Najmniejszy przedstawiciel rodziny tabletów AceraIconia Tab A100 – doczekał się krótkiego spotkania ze mną na MWC 2011. Odniosłam wrażenie, że na stoisku znajduje się nieco niedopracowana wersja urządzenia, ale miejmy nadzieję, że do momentu wejścia do sprzedaży producent wyeliminuje wszystkie niedociągnięcia.

Najmniejszy tablet Acera został wyposażony w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli (16:9), jego sercem jest dwurdzeniowa Tegra 2, a systemem operacyjnym, pod kontrolą którego działa, jest Android – w momencie rynkowej premiery ma to być wersja Honeycomb.

Acer Iconia Tab A100 oferuje 512MB pamięci RAM, WiFi, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, slot kart microSD (32GB), Bluetooth, wyjście HDMI oraz kamerkę do połączeń wideo 2 Mpix.

Tablet Acera trafi do sprzedaży w kwietniu w nieznanej na razie cenie. Jak zapewnia sam producent: „Whether you are into gaming, social network or enjoying your multimedia on the go, the new Acer ICONIA TAB A100 is your dream come true”. Ciekawe ilu potencjalnych klientów złapie haczyk.

Oczywiście podobnie jak w przypadku modelu A500, do sprzedaży trafią dwie wersje tabletu. Pierwsza, A100, będzie oferowała wyłącznie WiFi, z kolei druga – A101 – 3G i WiFi.