Acer Iconia One 7 - nowy tani tablet w ofercie tajwańskiego producenta - Tabletowo.pl

Acer Iconia One 7 – nowy tani tablet w ofercie tajwańskiego producenta

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Acer Iconia One 7 - nowy tani tablet w ofercie tajwańskiego producenta Acer Nowości

Budżetowe tablety Acera, takie jak: Iconia B1-710 czy Iconia A1-810 odniosły sukces, powodując że tajwański producent zadomowił się na rynku tanich urządzeń z Androidem. Mimo że ostatnimi czasy firma wyraźnie próbuje swoich sił na polu tabletów z Windowsem od Microsoftu, to jak widać nie zamierza odpuszczać wywalczonej sobie pozycji w świecie sprzętu z Zielonym Robotem. Potwierdzać to może nowy tablet w portfolio tajwańskiego koncernu, a konkretnie Acer Iconia One 7. Urządzenie wpisuje się w linię tanich, słabo wyposażonych urządzeń, jakie w ofercie Acera mogliśmy obserwować w ubiegłym roku.

Acer Iconia One 7 przeszedł właśnie testy w FCC, co oznacza, że niebawem będzie miał szansę wyjść poza rynek tajwański. Zapewne w przeciągu kilkunastu tygodni urządzenie zamelduje się także w Europie.

Produkt posiada 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli (5-punktowy multidotyk), dwurdzeniowy procesor VIA WM8880 o taktowaniu 1,5 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 16 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika. Do dyspozycji użytkownika Iconia One 7 oddaje także dwie kamerki: przednią o rozdzielczości VGA oraz tylną o rozdzielczości 2 Mpx. Oprócz tego liczyć możemy na WiFi 802.11 b/g/n, slot kart microSD, złącze microUSB, microHDMI, baterię o pojemności 3000 mAh i wsparcie dla odtwarzania wideo w jakości HD. Acer Iconia One 7 waży 289 gram przy wymiarach 191 x 112 x 9,9 mm. Systemem, jaki został zainstalowany w nowym tablecie Acera, jest Android 4.2 JellyBean.

Obecnie nie możemy być pewni ile Acer Iconia One 7 będzie kosztować po wejściu na rynek europejski. Na Tajwanie zapłacić za niego trzeba równowartość 115 dolarów, można więc przypuszczać, że w Europie nie będzie on droższy niż 130-150 dolarów.

Zapewne niebawem poznamy więcej informacji dotyczących premiery tego urządzenia na rynkach Unii Europejskiej.

[źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona