Acer i Lenovo zaoferują tablety z Windows 8 w cenie do 300 dolarów - Tabletowo.pl

Acer i Lenovo zaoferują tablety z Windows 8 w cenie do 300 dolarów

Nigdy nie ukrywałam, że jestem bardzo ciekawa tego, jak najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoftu, Windows 8, przyjmie się na rynku tabletów. „Siódemka” radzi sobie nie najlepiej, bowiem nie nadaje się do obsługi przez dotyk (sprawę teoretycznie załatwia podłączenie myszki, ale to już nie to samo…). „Ósemka” zapowiada się bardzo przyjaźnie i z niecierpliwością czekam na pierwsze tablety z Windows 8 na pokładzie. Jedyne, co mnie już teraz przeraża, to cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za tego typu sprzęt, bo na pewno do niskich należeć nie będzie – tak myślałam do chwili, w której przeczytałam wpis na DigiTimes. Z informacji uzyskanych przez informatorów wspomnianej strony wynika, że cena tego typu sprzętu będzie zróżnicowana i każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Wiele wskazuje na to, że jeszcze przed końcem bieżącego roku do sprzedaży trafi około 32 tabletów z Windows 8. Wśród nich mają się znaleźć urządzenia takich firm, jak: Acer, Asus, Dell, Hewlett-Packard, Lenovo oraz Toshiba.

Redakcja DigiTimes dotarła do informacji, z których wynika, że dwa koncerny: Acer i Lenovo, będą chciały zaproponować tablety z Windows 8 skierowane do różnych grup odbiorców. I tak, mają powstać urządzenia wycenione na 300 – 1000 dolarów oraz modele ze średniej półki cenowej – do 300 dolarów, które mają pozwolić zaistnieć systemowi Microsoftu na rynku tańszych tabletów i konkurować z modelami z Androidem. Kluczową bronią koncernu z Redmond może się okazać Windows 8 RT (dotychczas znany jako Windows 8 on ARM).

Nie wiem jak Wy, ale ja czekam na premierę najnowszej wersji „okienek” oraz pierwszych tabletów działających pod kontrolą tego systemu. Jak przewidują tajwańskie źródła, pojawienie się w sprzedaży sprzętu z Windows 8 ma spowodować spadek udziału tabletów Apple w rynku – z obecnych ok. 70% do 50% w połowie 2013 roku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona