Acer Aspire Switch SW5 zdradza swoje parametry – ale wciąż nieoficjalnie

acer-aspire-switch-10-tablet

Zazwyczaj pierwsze informacje dotyczące sprzętu, który nie doczekał się jeszcze oficjalnej prezentacji przez producenta, są zdawkowe. Podobnie było w przypadku Acera Aspire Switch, który kilka dni temu pojawił się w sieci, będąc zapowiedzią premiery następcy Acera W510. Wtedy zobaczyliśmy jedynie fotki prasowe przedstawiające ten model. Dziś pojawiły się informacje dotyczące szczegółowych parametrów technicznych produktu.

Wynika z nich, że będzie to sprzęt hybrydowy, którego dwie części (ekran i klawiatura) łączą się ze sobą za pomocą złącza magnetycznego, a nie, jak to miało miejsce w dotychczasowych produktach Acera, dzięki specjalnym zaczepom. Póki co nie wiadomo czy klawiatura będzie spełniała również rolę stacji dokującej, w której znajdzie się dodatkowy akumulator – na pewno będzie posiadać pełnowymiarowy port USB.

Acer Aspire Switch SW5 ma być urządzeniem wyposażonym w 10,1-calową matrycę IPS o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, czterordzeniowy, 64-bitowy procesor Intel Atom Z3745 (jak nadchodząca hybryda Asusa – Transformer Pad TF103C) oraz system operacyjny Windows 8.1 i 2GB RAM.

Na wyposażeniu modelu ma się znaleźć 64GB pamięci wewnętrznej (z którą dużą część będzie zabierał sam system), rozszerzalnej za pomocą slotu kart microSD, jak również kolejne złącza micro: microUSB oraz microHDMI. Na jego pokładzie znajdziemy również Bluetooth 4.0, WiFi 802.11 b/g/n, 3.5 mm jack audio, aparat 2 Mpix. Wymiary modelu mają wynosić 162,6 x 177,1 x 8,9 mm, natomiast waga – 585 gramów (sam ekran). Obudowa hybrydy, w przeciwieństwie do W510, ma być wykonana z aluminium.

Acer Aspire Switch SW5 pojawił się na stronie internetowej szwajcarskiego sklepu Brack, w którym to wyceniony został na 449 franków. Nie wiadomo jednak czy jest to ostateczna cena produktu.

A premiera urządzenia powinna mieć miejsce 29 kwietnia 2014 roku podczas konferencji Acera w Nowym Jorku. Wtedy też powinniśmy poznać Acera Iconia A1-840 z Androidem.

acer-aspire-switch-sw5-daten

źródło