Acer Aspire 5 z procesorami i grafiką AMD zmierza na półki sklepowe w Polsce. Znamy już ceny

W dzisiejszych czasach notebooki coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Lekka waga, smukła obudowa, a do tego wydajność pozwalająca na płynną pracę i konsumpcję multimediów – to wydaje się w zupełności wystarczające dla większości osób. Jeszcze w tym miesiącu do sklepów trafią modele Acer Aspire 5 z procesorami i grafiką od AMD.

Reklama

Notebooki Acer z serii Aspire 5 cieszą się dość dużą popularnością wśród konsumentów w naszym kraju. Producent zdecydował się przygotować nowe warianty urządzeń z tej rodziny. Tym razem postawiono na procesory i karty graficzne autorstwa AMD.

Nowy Acer Aspire 5 z procesorami AMD

Acer odda w ręce użytkowników dwie nowe konfiguracje. Pierwszą z nich napędzi procesor mobilny AMD Ryzen 5 4500U, a drugą AMD Ryzen 3 4300U. Jednostki te zostały opracowane z myślą o notebookach. Mają one zapewnić wystarczająco dużą szybkość i moc przy jednocześnie niskim zużyciu energii. Za grafikę odpowiedzialne będą natomiast układy z serii AMD Radeon.

Acer Aspire 5 - obudowa
Acer Aspire 5 (fot. Acer)

Smukła aluminiowa obudowa

W nowych modelach Acer Aspire 5 znajdziemy szybkie dyski SSD o pojemności 512 GB i 8 GB RAM. Producent zagwarantował również pełny zestaw złączy, w tym m.in. dwa wejścia USB 3.1, USB-C czy nawet wejście RJ-45 (LAN). Komputery będą także wyposażone w dwuzakresową kartę Wi-Fi 6 (802.11ax).

Całość została zamknięta w obudowanie o maksymalnej grubości 17,95 mm. Górną klapę pokryto stopem aluminium. Ekran o przekątnej 15,6 cala wykonano w technologii IPS o rozdzielczości Full HD. Acer wspomina też o zastosowaniu autorskiej technologii BlueLightShield, która ograniczająca emisję niebieskiego światła.

Przykładowy model Acer Aspire 5
Acer Aspire 5 (fot. Acer)

Notebooki będą dostępne w sklepach jeszcze w lutym 2021 roku. Ceny modelu Acer Aspire 5 z procesorem AMD Ryzen 5 4500U zaczynać się mają od 2549 złotych. Za modele pracujące pod kontrolą AMD Ryzen 3 4300U klienci będą natomiast musieli zapłacić od 2529 złotych.

Nie tylko dla graczy

Warto zaznaczyć, że Acer posiada w swoim portfolio bardzo szeroką gamę sprzętów, odpowiednią także dla bardziej wymagających użytkowników. Miesiąc temu producent zaprezentował m.in. nowe modele z serii Nitro 5, które są przeznaczone dla graczy.

Ponadto Acer wydaje się radzić sobie coraz lepiej na polskim rynku i to nie tylko w przypadku laptopów. Pod koniec roku producent na przykład poinformował o znaczącym wzroście sprzedaży monitorów, do czego przyczyniła się panująca pandemia.