Aava Mobile pracuje nad 8,3-calowym tabletem biznesowym z Windows 8.1 18

Aava Mobile pracuje nad 8,3-calowym tabletem biznesowym z Windows 8.1

Aava Mobile pracuje nad 8,3-calowym tabletem biznesowym z Windows 8.1 19

Aava Mobile to młoda fińska firma chcąca wkroczyć na rynek elektroniki użytkowej dedykowanej segmentowi biznesowemu. Pierwszą pozycją w jej portfolio będzie tablet internetowy wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 8,3″ oraz system operacyjny Windows 8.1.

Spodziewana specyfikacja urządzenia obejmuje 8,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli (272 PPI), dwu- lub czterordzeniowy procesor Intel Atom z serii Bay Trail, wymienny akumulator pozwalający na 10 godzin komfortowej pracy, wsparcie dla rysika, opcjonalny modem 3G/4G LTE oraz obudowę odporną na kurz, wstrząsy i wilgoć. Tablet zostanie zaprezentowany na zaplanowanej na 10-12 września konferencji Intel Developer Forum, a zatem szczegóły powinny pojawić się już niebawem. Jego cena nie powinna przekroczyć 400 dolarów.

8,3-calowy tablet Aava Mobile stanie w szranki z modelami Acer Iconia W3 oraz Toshiba Encore. Mimo to, szansa na jego pojawienie się na półkach sklepowych jest niewielka. Producent zaprojektował go z myślą o klientach wymagających i ceniących niezawodność. Urządzenie zostanie zaproponowane pracownikom służby zdrowia, badaczom, wykładowcom i nauczycielom, inżynierom oraz wojsku. Zapowiada interesująco, szczególnie ze względu na certyfikowaną, wytrzymałą obudowę, kompaktowe wzornictwo i ekran o wysokiej rozdzielczości. Tuż po premierze 8,3-calowego tabletu, na rynku pojawi się także model wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i takie same podzespoły.

via Tablet-News