A to ci niespodzianka! Zeszłoroczny Galaxy J5 otrzymał aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow!

Nie ma co ukrywać, że wielu użytkowników jest – delikatnie mówiąc – zawiedziona polityką Samsunga odnośnie aktualizacji oprogramowania. Wygląda jednak na to, że Koreańczycy powoli zaczynają zmieniać podejście do tej kwestii. Androida 6.0 Marshmallow otrzymał bowiem zeszłoroczny Galaxy J5 – a tego nikt się nie spodziewał.

Najdłuższe wsparcie (chociaż i tak nie we wszystkich przypadkach) mają zapewnione flagowe urządzenia z portfolio. Ich użytkownicy, wydając kilka tysięcy złotych, liczą, że producent nie zapomni o nich przynajmniej przez 2 lata. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w niżej pozycjonowanych segmentach. Średniaki (nie mówiąc już o budżetowcach) najczęściej pracują przez cały swój żywot na jednej i tej samej wersji oprogramowania. Dlatego nie spodziewaliśmy się, że zaprezentowany w zeszłym roku Galaxy J5 otrzyma aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow.

Na razie najnowszą wersję systemu operacyjnego otrzymali użytkownicy w Indiach. Udostępniona została przez OTA (Over-The-Air) i waży 874,17 MB, a sam build oznaczony został jako J500FXXU1BPF. W changelogu możemy przeczytać, że oprócz Androida 6.0 Marshmallow odświeżona została nakładka TouchWiz oraz cały interfejs. Oczywiście użytkownicy mogą spodziewać się również natywnych funkcji, jak Doze ModeNow On Tap czy możliwości nadawania i odbierania uprawnień poszczególnym aplikacjom.

Samsung Galaxy J5 Android 6.0 Marshmallow changelog

Źródło: SamMobile