999,99 dolarów, czyli rzecz o cenach aplikacji w Windows Store | Tabletowo.pl

999,99 dolarów, czyli rzecz o cenach aplikacji w Windows Store

Dołącz do dyskusji 0

Windows 8, jako pierwszy z komputerowych systemów operacyjnych Microsoftu, został wyposażony w dostęp do sklepu z aplikacjami Windows Store. Wszystkie oferowane przez niego programy – w obecnej wersji Consumer Preview – są darmowe, lecz zmieni się to z chwilą oficjalnej premiery rynkowej systemu 26 października. Skoro przyjdzie nam płacić za aplikacje z Windows Store, warto dowiedzieć się ile, nie sądzicie?

Jak wynika z wpisu opublikowanego na blogu MSDN, ceny programów będą wahać się między 1,49 a 999,99 dolarów. Szczerze mówiąc, nie potrafię sobie wyobrazić aplikacji kosztującej niemalże tysiąc zielonych i mam nadzieję, że twórcy nie będą zbyt często korzystać z tej opcji. Co ciekawe, Microsoft zwiększył pułap minimalnej ceny aplikacji z oferowanego przez konkurencyjne sklepy 0,99 dolarów (0,79 euro) na 1,49 dolarów. To pięćdziesiąt amerykańskich centów więcej, które automatycznie uczynią daną aplikację mniej atrakcyjną w oczach potencjalnego klienta porównującego asortyment różnych sklepów z programami. Warto jednak zaznaczyć, że w Windows Store będzie można za darmo wypróbować aplikację przed zakupem i zwrócić ją, jeżeli nie przypadnie nam do gustu.

Programistów ucieszy wiadomość o programie promocyjnym, dzięki któremu będą mogli zarobić więcej na sprzedawanych aplikacjach. Jeżeli dany wytwór zerojedynkowego umysłu wygeneruje 25 000 dolarów zysku, Microsoft zmniejszy swoją marżę do 20%. Od programów, które jeszcze nie dotarły do 25-tysięcznego kamienia milowego, gigant z Redmond będzie pobierał opłatę w wysokości 30% ceny.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona