7-calowy tablet dla dzieci OS Meep! X2 odwiedza komisję FCC | Tabletowo.pl

7-calowy tablet dla dzieci OS Meep! X2 odwiedza komisję FCC

Dołącz do dyskusji 0

W dokumentacji komisji FCC pojawił się kolejny tablet internetowy. Nie jest to wystrzałowa „dachówka” z ośmiordzeniowym procesorem i 12-calowym ekranem o rozdzielczości FHD, ale niewielki, niepozorny tablecik dla dzieci. Wyprodukowany przez firmę Oregon Scientific Meep! X2 jest następcą modelu Meep! zaprezentowanego w październiku ubiegłego roku. Podobnie jak jego starszy brat, OS Meep! X2 może pochwalić się podstawową specyfikacją uzupełnioną o kilka funkcji i konstrukcję stworzoną z myślą o najmłodszych.

Kiedyś dzieciom dawało się klocki Lego (najlepszy prezent na świecie!), ale czasy się zmieniły, a wraz z nimi oczekiwania milusińskich. Nie mnie oceniać, czy to zmiana na dobre, czy złe, jednak stworzyło to niszę, którą wielu producentów elektroniki stara się wypełnić. Na rynku pojawiło się kilka ciekawych tabletów dla dzieci, wśród których modele Meep! wyróżniają się wzornictwem. Meep! X2 został wyposażony we wzmocnioną, gumowaną obudowę zapobiegającą ewentualnym uszkodzeniom podzespołów. Skoro o nich mowa, pod czarno-biało-pomarańczową maską tabletu kryje się 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, dwurdzeniowy procesor Cortex A9 CPU 1,2 GHz, 1GB RAM, 4GB pamięci wewnętrznej, które można powiększyć za pomocą wbudowanego czytnika kart microSD, moduły Wi-Fi i Bluetooth oraz wyjście HDMI. Kontrolę nad całością sprawuje system operacyjny Android wzbogacony o kilka funkcji dla dzieci i rodziców.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć tablet od środka, w linku źródłowym znajdziecie galerię zdjęć płyty głównej, ekranu, przedniego panelu i innych komponentów. Uwaga: nie dla dzieci!

via Engadget

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona