Oregon Scientific MEEP! Ciekawostka dla dzieciaków

oregon scientific meep

W dzisiejszym świecie dzieci już od najmłodszych lat mają dostęp do urządzeń elektronicznych i często chcąc mieć do czynienia z tego typu rozwiązaniami… zabierają je rodzicom. Żeby uniknąć takich sytuacji i ewentualnego upuszczenia bądź innego uszczerbku wizualnego urządzenia, można pomyśleć o kupieniu pociechom tabletu dla dzieci. Jednym z nich jest Oregon Scientifin MEEP!.

Pierwszy raz o tym modelu słyszeliśmy już w lutym, jednak wtedy producent nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na jego temat. Po kilku miesiącach urządzenie zostało na tyle dopracowane, by mogło zostać wprowadzone do sprzedaży. Jego cena to 150 dolarów. Co oferuje?

Parametry techniczne Oregon Scientific MEEP!, jak się możecie domyślać, nie są imponujące. Ale w jego przypadku ważniejszy jest panel kontroli rodzicielskiej i gumowana osłona na tablet, chroniąca go przed możliwymi, niepożądanymi skutkami nieostrożnej zabawy.

7-calowy tablet z ekranem o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, pracuje pod kontrolą nieco zmienionego Androida Ice Cream Sandwich, a jego sercem jest jednordzeniowy procesor ARM Cortex A8 o częstotliwości taktowania 1GHz z 1GB RAM. Posiada kamerkę, 4GB pamięci wewnętrznej, port miniUSB, wyjście HDMI, a jego wymiary to 149 x 219 x 25 mm.

Jak wspomniałam, Oregon Scientific MEEP! wyceniony został na 150 dolarów. Jest już dostępny w najpopularniejszych amerykańskich sieciach sklepów, jak np. Targer, Best Buy czy Amazon.

źródło

Komentarze

 • barwniak

  7 cali dla dziecka okay, paluszki małe, ale rozdzielczość to mogli dać 1024×600 to już standard. Ramu- ok, ale proc za słaby, flash też mógłby być 8GB.
  Przecież każdy wie, że dzieci są niecierpliwe, więc sprzęt (ale i oprogramowanie) musi być dla nich odpowiednio szybkie.

 • n.

  zapewniam Cie, ze takie parametry, w tym rozdzielczosc, w zupelnosci wystarczaja niecierpliwym dzieciakom. Moje juz sie nauczyly, ze wielokrotne postukiwanie paluchem niczego nie przyspiesza, wrecz przeciwnie.

  • barwniak

   Zależny od wieku, 8-latek zrozumie, 3 latek nie, opiera się o spostrzeżenia codzienne, jak upadnie to boli od razu, jak wypuści piłeczkę ta też spada niezwłocznie, nie zatrzymuje się w powietrzu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona