6 milionów tabletów pracuje w oparciu o Androida - Tabletowo.pl
Ważne

6 milionów tabletów pracuje w oparciu o Androida

Tabletowo.pl 6 milionów tabletów pracuje w oparciu o Androida Nowości

Pod koniec ubiegłego tygodnia spekulowaliśmy na temat tabletów z Androidem Honeycomb, które obecnie znalazły swoich właścicieli – według szacunków ich ilość wynosi ok. 3,4 mln. I choć to były całkowicie nieoficjalne i szacunkowe dane, wzbudziły w nas zainteresowanie ilością ogólnie sprzedanych tabletów pracujących w oparciu o różne wersje systemów od Google.

Na trwających w Azji targach, Andy Rubin, znany szef Google, chciał wyjaśnić interesującą nas kwestię, aczkolwiek nie do końca mu się to udało. Według informacji przez niego ujawnionych, obecnie na świecie jest około sześć milionów tabletów pracujących w oparciu o Androida, mających dostęp do usług Google.

Nie mamy jednak pewności czy liczba ta dotyczy tabletów z wszystkimi wersjami Androida (również tymi smartfonowymi, tzn. 2.3 i w dół), czy tylko Honeycomb, jak przystało na „tablety z prawdziwego zdarzenia”.

Rubin stwierdził, że „sześć milionów to całkiem dobry wynik, ale nie jest to 30 milionów”.  Po czym zasugerował, że wraz z firmą będzie dążył do tego celu. Pierwszy krok już został uczyniony – ma nim być Android Ice Cream Sandwich.

Dla czysto statystycznego porównania warto przytoczyć wyniki sprzedaży tabletów Apple. W 2010 roku firma z Cupertino sprzedała 15 milionów iPadów, a w samym trzecim kwartale 2011 roku w ręce klientów powędrowało 11,1 mln sztuk urządzenia.

Czy zapowiedź Androida Ice Cream Sandwich przyniesie ze sobą jakieś daleko idące konsekwencje, jak np. wzrost zainteresowania tabletami z tą wersją systemu – okaże się dopiero za kilka, może nawet kilkanaście miesięcy.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona