Reklama
Grafika promująca Ghost Recon Frontline

Ghost Recon: Fortnite! A nie, przepraszam – Frontline

Ubisoft kontynuuje swoją jesienną ofensywę, ogłaszając Ghost Recon: Frontline. Zbieżność podtytułu z popularną grą battle-royale nie wydaje się przypadkowy. Seria powróci do swoich korzeni, reprezentując jeden z najpopularniejszych gatunków gier sieciowych.

Reklama

Ghost Recon, czyli powrót do podstaw

Podczas eventu związanego z 20-leciem marki Ghost Recon, Ubisoft zaprezentował całkowicie nową odsłonę o podtytule Frontline. Będzie to całkowicie bezpłatna gra sieciowa, w której zmierzy się między sobą aż 100 osób. Choć będzie to klasyczny battle-royale, tytuł z pewnością ucieszy nieco starszych fanów kultowej marki.

Głównie dlatego, iż w rozgrywce będzie to shooter FPP. Produkcja tym samym odejdzie od modelu zaproponowanego przez poprzednie tytuły z serii – Wildlands oraz Breakpoint, o którym swego czasu na łamach naszego portalu Paweł wypowiadał się dość nieprzychylnie.

Bezpłatnie, lecz ambitnie

Autorzy w swojej darmowej grze obiecują zaawansowany system klas w trzyosobowych drużynach. Założenia są całkiem proste – gdy skompletujemy ekipę, musimy wykonać konkretne zadanie na mapie. Inne drużyny otrzymują jednak tę samą misję, co oczywiście oznacza walkę na życie i śmierć. Każdy z członków drużyny zostanie postawiony przed wyborem klasy, na której zadaniach będzie musiał się rzeczywiście skupić.

Zwiadowcy będą musieli ustalić położenie przeciwnych drużyn, Wspierający zbudują zaawansowane fortyfikacje oraz pułapki, podczas gdy Szturmowcy zajmą się bezpośrednią eliminacją wrogów. Tylko zespołowa gra doprowadzi graczy do sukcesu, a twórcy obiecują mnogość rozwiązań taktycznych dla drużyn. Jestem bardzo ciekawy tego, czy Ubisoft swoimi produkcjami free-to-play będzie w stanie konkurować z innymi hegemonami tego segmentu branży.

Choć sam nie jestem wielkim fanem taktycznych strzelanek, sądzę iż wielu czekało na taki powrót jednej z najstarszych marek francuskiego wydawcy. Jeżeli mocno brakuje Wam serii Ghost Recon, to Ubisoft wkrótce wystartuje z betą Frontline. Ta potrwa od 14 do 21 października i będzie dostępna tylko dla europejskich graczy na komputerach PC. Zapisy już się rozpoczęły, dlatego wszystkich chętnych odsyłamy na oficjalną stronę produkcji. Jeżeli gracie na innych platformach, na kolejne testy przyjdzie Wam chwilę poczekać.