Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to ważne zabezpieczenie

Google zmusi twórców YouTube, żeby włączyli dla swoich kont uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Jedną z największych przysług odnośnie bezpieczeństwa w internecie, jakie możemy sobie wyświadczyć, jest włączenie weryfikacji dwuetapowej wszędzie tam, gdzie tylko się da. Bo, jak przypomina Google, mocne hasło to czasem za mało.

Google ponownie o zabezpieczeniach

Gigant z Mountain View oferuje korzystającym z licznych usług Google szereg zabezpieczeń konta – między innymi uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Gdyby tylko każdy posiadający maila od Google miał włączoną dodatkową weryfikację, mielibyśmy mniej problemów z oszustami, czyhającymi na nasze dane osobowe.

W gruncie rzeczy, Google dąży do osiągnięcia takiego stanu rzeczy. Jeszcze w maju, firma przekazała, że zamierza domyślnie włączyć weryfikację dwuskładnikową na wszystkich kontach o odpowiednich ustawieniach. Podczas Miesiąca Świadomości o Cyberbezpieczeństwie, Google zapowiada dodatkowe „atrakcje”.

2FA u wszystkich twórców na YouTube do końca roku

Jak podaje Google, do końca roku firma będzie chciała przeprowadzić operację wymuszenia logowania dwuskładnikowego na 150 milionach kont Google. Co ważniejsze, jeszcze zanim powitamy 2022 rok, ponad 2 miliony twórców treści na YouTube będzie musiało włączyć weryfikację dwuetapową, jeśli będą chcieli oni chronić swoje kanały przed przejęciem.. i w dalszym ciągu korzystać z platformy Google.

Gigant z Mountain View zapewnia, że procesu transformacji i zmiany sposobu logowania na nieco dłuższy (ale jednocześnie znacznie bardziej bezpieczny), będzie można dokonać praktycznie bezboleśnie. Zapowiada się też, że menedżer haseł, wbudowany w Chrome’a, Androida i aplikacje Google, będzie mógł nie tylko uzupełniać dane logowania w innych apkach, ale także generować dla nich całkiem nowe hasła.

two step verification sign up

Jeśli nie macie jeszcze włączonej weryfikacji dwuetapowej w Google, szczerze polecamy ją włączyć. Firma oferuje nam w tym pomoc, w postaci praktycznego przewodnika krok po kroku, jak to zrobić.