Warhammer 40k: Chaos Gate - Daemonhunters
warhammer-Chaos-Gate-Daemonhunters(Źródło:ComplexGames)

Już jest nowy gameplay z Warhammer 40K: Chaos Gate – Daemonhunters

Szykuje się smaczna, xcomowa uczta dla fanów młota wojennego. Opublikowano nowy gameplay z Warhammer 40K: Chaos Gate – Daemonhunters, i zapowiada się tytuł, na który warto czekać. Zwłaszcza, że przy grze pracuje sam Aaron Dembski-Bowden.

Fani Warhammera zadowoleni

Nastały dobre czasy dla fanów Warhammera 40.000. Prawie każdy rok obfituje w ciekawe premiery, szczególnie w gatunku gier taktycznych, które są wręcz stworzone do przenoszenia stołowego bitewniaka w cyfrowe realia.

Wystarczy wspomnieć ciepło przyjęte Warhammer 40,000:Mechanicus z 2018 roku , całkiem niezłe Necromunda:Underhive Wars z 2020, czy najsłabszy z całego zestawienia (ale wciąż warty sprawdzenia), tegoroczny Adeptus Titanicus:Dominus.

Teraz już wiemy, że do szacownego grona technofanatyków, gangów i gigantycznych robotów dołączą łowcy demonów z Tytana w grze Warhammer 40K: Chaos Gate – Daemonhunters

Będzie z kim się bić

W Warhammer 40K: Chaos Gate – Daemonhunters pokierujemy oddziałem Szarych Rycerzy – zakonu kosmicznych marines, specjalizujących się w tropieniu i niszczeniu demonów. Na udostępnionym przez twórców fragmencie rozgrywki, możemy zapoznać się z systemem walki przywodzącym na myśl starego, dobrego Xcoma. Klip zdradza, że zmierzymy się z nikim innym, jak Gwardią Śmierci – zdradzieckim legionem marines oddającym cześć bogowi zgnilizny i rozpadu, Nurgle’owi. Na naszej drodze w Warhammer 40K: Chaos Gate – Daemonhunters staną marines zarazy, demony zepsucia, niszczycielskie drednoty chaosu a w ramach walki z bossem – przyjdzie nam zniszczyć Wielkiego Nieczystego.

Nasz zespół elitarnych łowców w Warhammer 40K: Chaos Gate – Daemonhunters będziemy customizować, ulepszać i transportować na pola bitew na pokładzie własnej, zmodyfikowanej Barki Bojowej Marines. Typowe taktyczne schematy jak ulepszanie naszej mobilnej bazy, odblokowywanie nowych umiejętności i sprzętu zostało mocno doprawione Warhammerową posypką.

Zapowiada się wspaniała, taktyczna uczta dla fanów 40. tysiąclecia i nie tylko. Wisienką na torcie jest informacja, że przy pracach nad fabułą bierze udział sam Aaron Dembski-Bowden, pisarz od lat związany z marką, mający na swoim koncie kilka bestsellerowych powieści w uniwersum Warhammera. Do pełni szczęścia brakowałoby już tylko daty premiery Warhammer 40K: Chaos Gate – Daemonhunters, jednak na razie wiemy tylko, że gra swoją premierę będzie miała w 2022 roku, wyłącznie na PC.