Miła niespodzianka od Microsoftu. Scarlet Nexus w usłudze Xbox Game Pass!

Scarlet Nexus zasilił ofertę Xbox Game Pass! Subskrybenci usługi już mogą rozgrzewać klawiatury i pady. W ten zbierający bardzo dobre recenzje tytuł zagracie na pecetach i konsolach Xbox już teraz! 

Scarlet Nexus – japoński RPG akcji

Scarlet Nexus od studia Bandai Namco Entertainment zadebiutowało na rynku 25 czerwca 2021 roku i z miejsca podbiło serca graczy na całym świecie. Tytuł cieszy się pozytywnymi recenzjami krytyków i graczy. Chwalona jest tutaj zarówno bogata w zwroty akcji fabuła, jak i rozbudowana mechanika walki, wymagająca od gracza sporej zręczności. 

Tłem fabularnym jest odległa przyszłość, w której ludzkość posiadła unikalną zdolność psychokinezy. Rozwój nowych technologii i umiejętności zwabił – jak możecie się domyślać – inne istoty, które zamiast merytorycznej dyskusji na temat praw człowieka, wolą pożerać ich mózgi.

Gracze nie mogą pozostać bierni wobec nadchodzących wydarzeń, więc wcielają się w jedną z dwóch dostępnych postaci, których zadaniem jest ocalić świat. Brzmi banalnie – przyznaję. Na szczęście jednak, to tylko pozory. 

Rozgrywka skupia się na eksploracji lokacji, walce z przeciwnikami i wykonywaniu zadań fabularnych. Co ciekawe, aby w pełni poznać przedstawioną historię, grę należy ukończyć przynajmniej dwa razy – w zależności od wyboru postaci, opowieść prowadzona jest z innej perspektywy. 

Podczas zabawy podejmujemy decyzje wpływające na rozwój wydarzeń. Nie bez znaczenia jest również walka. Tutaj musicie wykazać się nie lada zręcznością – starcia z tzw. Innymi to angażująca bijatyka łącząca elementy zręcznościowe z dobrze zaplanowaną strategią. Oprócz kombosów wykorzystujemy tutaj także moce psychokinetyczne, rozwalając mutantów poprzez m.in. ciskanie w nich ciężkimi przedmiotami. 

Graficzny brainpunk 

Scralet Nexus charakteryzuje się ciekawym połączeniem stylów graficznych – klasycznych japońskich animacji ze znanymi motywami science-fiction. Całość została zaserwowana w formie 3D i przyznam szczerze, że robi bardzo przyjemne wrażenie.

Tytuł przeznaczony jest wyłącznie dla jednego gracza. Zachęcam Was gorąco do przeczytania recenzji Scarlet Nexus, które ogrywał u nas Mateusz. 

Sam jeszcze gry nie testowałem, ale z pewnością nadrobię zaległości. Game Pass to ostatnimi czasy moja oaza spokoju i relaksu. I cóż, ledwo zacząłem ogrywać Marvel’s Avengers (zerknijcie do recki Konrada), które również przed chwilą pojawiło się w usłudze Microsoftu, a na listę już wjechał kolejny zacny tytuł do ogarnięcia! Taką jesień lubię najbardziej. :) 

Jeśli graliście już w Scarlet Nexus, koniecznie podzielcie się swoją opinią w komentarzach!