fot. Apple

Do tej pory aplikacje Apple były nietykalne. Teraz możesz wyrazić o nich opinię w App Store

Apple przez lata stosowało podwójne standardy w sklepie App Store. Z jednej strony, można było wydawać dowolne opinie na temat umieszczonych tam aplikacji, ale tylko wtedy, jeśli deweloperem nie było samo Apple. Takie apki miały zablokowaną możliwość oceny. Do teraz.

Apple otwiera się na krytykę

To nieprawdopodobne, ale w sklepie App Store można teraz oceniać i komentować aplikacje własne Apple. Ta informacja może niezwykle dziwić posiadaczy smartfonów z Androidem, bo odkąd sięgnąć pamięcią, Google nie blokowało takiej możliwości w sklepie Google Play. Jednak Apple jest ulepione z trochę innej gliny.

Opinie o Apple Music

Apple było przez lata bardzo zamknięte, jeśli chodzi o możliwość komentowania działania aplikacji dostarczanych razem z systemem iOS. Niemożliwym było publicznie ocenić te programy bezpośrednio w miejscu ich dostępności. Teraz można dodać własną opinię na ich temat, a my podglądamy, co napisali o nich inni.

Oceny aplikacji Apple w App Store

Jak na razie, naprawdę nieliczni decydują się na pozostawienie oceny aplikacjom Apple. Choć opinii jest niewiele, średnia „gwiazdek” oscyluje w okolicach trójki (z pięciu).

Oceny aplikacji Apple Mail

Nieco więcej ocen pozostawiają angielskojęzyczni użytkownicy Apple Store, ze względu na to, że możliwość pozostawiania komentarzy otworzono w tym sklepie globalnie, a użytkowników posługujących się językiem angielskim jako głównym jest po prostu sporo. Oceny nie odbiegają jednak od tego, co można znaleźć w polskojęzycznym App Store.

Oceny Apple Kalendarza

Dobrze, że Apple nareszcie pozwala wypowiedzieć się na temat tworzonych przez siebie aplikacji. Google od lat jest oceniane pod tym kątem w sklepie Google Play i rzadko kiedy programy z Mountain View są oceniane przesadnie wysoko. Tam też podstawowe apki są w równym stopniu chwalone, jak i krytykowane. Teraz w końcu mamy pod tym względem wolność także na platformie Apple.