smartfon Samsung Galaxy S21 FE 5G smartphone
Samsung Galaxy S21 FE (źródło: @OnLeaks)

„PUFF!” – Galaxy S21 FE znika ze strony Samsunga. Trzeba się z nim pożegnać

Samsung Galaxy S21 FE był już bardzo bliski premiery. Znaliśmy jego specyfikację, wiedzieliśmy, że jest już produkowany, aż tu nagle jego trop się urywa, a producent zaciera wszelkie ślady jego istnienia.

Galaxy S21 FE – wycofany z rynku, zanim na niego trafił

Historia Samsunga Galaxy S21 FE jest bardzo krótka. Jako następca znakomicie przyjętego modelu Galaxy S20 FE, miał szansę na sukces. Jego lista podzespołów obejmowała obiecujący ekran Super AMOLED o przekątnej 6,4 cala z odświeżaniem 120 Hz, 6 GB RAM, 128 GB pamięci wbudowanej i baterię 4500 mAh. Zdjęcia mieliśmy otrzymywać z trzech aparatów głównych, z matrycami 12 Mpix każdy, a całość miała być napędzana przez procesor Qualcomm Snapdragon 888.

smartfon Samsung Galaxy S21 FE 5G smartphone
A taki ładny był. Samsungowy (źródło: @OnLeaks)

To naprawdę solidna specyfikacja, ale smartfon ten nie ma już szansy na to, żeby trafić na rynek. Ostatnio smutne wieści przekazał jeden z przedstawicieli Samsunga, a teraz producent zaciera ostatnie ślady po istnieniu Galaxy S21 FE.

Smartfon, którego nie było

Jeszcze kilka dni temu, na stronach wsparcia Samsunga można było znaleźć wzmianki na temat modelu Galaxy S21 FE. Teraz są one sukcesywnie usuwane, a odnośniki przenoszące bezpośrednio do strony dotyczącej urządzenia, wyrzucają błąd o niedostępności witryny. Samsung zaciera wszystkie ślady po niedoszłej premierze.

W ten sposób kończy się historia Galaxy S21 FE. Samsung skupi się zapewne na innych, być może bardziej niezawodnych projektach, choć trochę szkoda, że najprawdopodobniej Galaxy S20 FE jest ostatnim z rodzinki „FE”, z jakim przyjdzie nam obcować – przynajmniej w najbliższych miesiącach.