Europa Universalis IV za darmo PC Epic Games Store Promocja

I to nazywa się promocja! Europa Universalis IV za darmo w Epic Games Store

Chyba większość graczy się ze mną zgodzi, że Europa Universalis IV to jedna z najważniejszych gier strategicznych XXI wieku, która natychmiastowo podbiła serca graczy na całym świecie. Jeśli nadal nie mieliście okazji zagrać w ten tytuł, to szczęście właśnie się od Was uśmiechnęło – EU4 możecie pobrać za darmo w sklepie Epic Games Store!

Reklama

Europa Universalis IV za darmo w Epic Games Store!

W mojej opinii Europa Universalis IV to jedna z najlepszych gier w portfolio Paradoxu, która nadal cechuje się fenomenalną grywalnością, nieprzerwanie od swojej premiery z 2013 roku. Sukces gry potwierdza nadal ogromne zainteresowanie grą na platformie Steam — w chwili kiedy piszę ten tekst, w EU4 gra 20 000 ludzi!

Europa Universalis IV to strategiczna gra polegająca na kierowaniu jednego z wielu setek imperiów, na przestrzeni kilku wieków. Naszym planem — jak można się domyślić — jest takie pokierowanie swoim krajem, by ten stał się największą światową potęgą. Możemy podjąć się tego zadania zarówno w grze jednoosobowej przeciwko botom lub w rozgrywce wieloosobowej przeciwko żywym graczom z całego świata.

Reklama

Największa zaleta gry? Tu trudno zdecydować mi się na jedną rzecz, ale sam wymieniłbym niezwykle rozbudowaną rozgrywkę, która dzięki swojej złożoności nie nudzi się nawet po wielogodzinnych partiach. A minusy? Tu również paradoksalnie wymieniłbym rozbudowaną rozgrywkę, ponieważ ta z perspektywy nowego gracza może przytłoczyć mnogością swoich opcji. Wierzcie mi jednak, że warto dać Europa Universalis IV szanse — to bardzo udana produkcja, którą pokochało mnóstwo graczy z całego świata.

Gra co prawda nie ma polskiej wersji językowej, ale w sieci bez problemu znaleźć można fanowskie (ale bardzo wysokiej jakości) spolszczenie do Europa Universalis IV. Produkcję tę bezproblemowo odpalimy również na komputerach z systemem operacyjnym MacOS.

Wymagania sprzętowe Europa Universalis IV:

Minimalne:Rekomendowane:
System operacyjny:Windows 8.1 (64-bitowy)Windows 10 Home (64-bitowy)
Procesor:Intel® Core i3-2105 lub AMD FX 4300Intel Core i3 3240 lub AMD FX 8120
Pamięć RAM:4 GB8 GB
Wolne miejsce na dysku:6 GB6 GB
Karta graficzna:Nvidia GeForce GTX 460 (1 GB)
AMD Radeon HD 5850 (1 GB)
Nvidia® GeForce™ GTX 560 Ti (1 GB)

Europa Universalis IV możecie przypisać za darmo do swojego konta na stronie Epic Games Store lub bezpośrednio w aplikacji sklepu. Macie na to cały tydzień, bo dopiero 7 października 2021 roku o godzinie 17:00 zostanie udostępniony kolejna darmowa gra, o czym Was oczywiście poinformujemy.