Minecraft Dungeons Ultimate Edition
Minecraft Dungeons Ultimate Edition (źródło Mojang)

Szukacie hack’n’slash’a dla całej rodziny? Minecraft Dungeons już dostępny na Steamie

Interesujący spin-off popularnej serii od Mojang Studios, Minecraft Dungeons, trafił w końcu na platformę Steam. Oprócz podstawki w sprzedaży jest też edycja Ultimate, zawierająca wszystkie dodatki.

Bezkrwawe, kanapowe Diablo

Minecraft Dungeons, pełnoprawny przedstawiciel action-RPG, rozgrywa się w uniwersum szalenie popularnego Minecrafta. Kiedy wioska głównych bohaterów zostaje zaatakowana przez Arcyzłosadnika, kanciastym śmiałkom nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć na wyprawę, by pokonać kwadratowe zło, mierząc się po drodze z potworami dobrze znanymi z serii i nie tylko.

W przeciwieństwie do typowych przedstawicieli gatunku, w Minecraft Dungeons nie uświadczymy klasycznego rozwoju postaci z klasami, cechami i charakterystykami. O tym, w jaki sposób radzimy sobie z wrogami, decydują znalezione przedmioty oraz broń. Produkcja została przyjęta przez graczy bardzo ciepło, stając się przez pewien czas najpopularniejszym tytułem na Nintendo Switch.

Minecraft Dungeons Xbox Series S

Minecraft Dungeons nareszcie na Steam

Do tej pory klockowy hack’n’slash dostępny tylko w Microsoft Store oraz konsolach, jest już do ogrania na platformie Valve. Do nabycia jest również edycja Ultimate, zawierająca wszystkie dotychczas wydane do Minecraft Dungeons rozszerzenia, dodające nowe mapy, potwory, misje i przedmioty:

  • Jungle Awakens
  • Creeping Winter
  • Howling Peaks
  • Flames of the Nether
  • Hidden Depths
  • Echoing Void

Tytuł ten to idealna propozycja zabawy dla całej rodziny, umożliwiający rozgrywkę dla maksymalnie czterech osób, lokalnie lub online. W dodatku wspiera cross-play, umożliwiając wspólną zabawę graczom posiadającym PC, Switch, Xbox One oraz PlayStation 4.