Genshin Impact Pierwsza Rocznica
Genshin Impact (Źródło: MiHoYo)

Genshin Impact obchodzi pierwsze urodziny. Na graczy czekają liczne prezenty i nagrody

Genshin Impact, gra akcji free-to-play przywodząca na myśl Zeldę, a rozmachem zawstydzająca wiele tytułów AAA, która jest dostępna na PC, konsolach i smartfonach, obchodzi swoją pierwszą rocznicę. Z tej okazji twórcy przygotowali masę prezentów i konkursów z nagrodami.

Genshin Impact ma już rok

Genshin Impact zadebiutował 28 września 2020 roku na komputerach osobistych, PlayStation oraz urządzeniach z systemem iOS i Android. Produkcja okazała się hitem i stała się drugim najlepiej zarabiającym tytułem na urządzeniach mobilnych w pierwszym tygodniu po premierze.

Po roku od premiery Genshin Impact święci kolejne tryumfy. Gra wygenerowała dla studia MiHoYo już ponad miliard dolarów przychodu na samych platformach mobilnych. Jest zatem co świętować, dlatego twórcy w ramach urodzin produkcji przygotowali masę atrakcji.

Genshin Impact
Genshin Impact

Nagroda goni nagrodę

W samej grze zaplanowano wydarzenie fabularne, podczas którego poznamy bliżej postacie z regionu Liyue. Za udział gracze otrzymają Primogems, złoto i rzadkie artefakty. Również za samo zalogowanie się do Genshin Impact będzie można odebrać 10 życzeń, służących do kupowania nowych postaci.

Twórcy nie poprzestają na wydarzeniach w grze. W trakcie obchodów na social mediach odbywać się będą różnorakie konkursy, m.in. na najlepszą kartkę rocznicową, fan arty czy najlepszy cosplay. Tutaj, oprócz nagród w grze, do zgarnięcia będą również iPhone’y, iPody, akcesoria gamingowe i Genshinowe gadżety.

Genshin Impact

Moloch, który nie spoczywa na laurach

MiHoYo, pomimo oszałamiających wyników sprzedaży, nie zwalnia tempa. Jeszcze na początku roku twórcy podali, że na rozwój Genshin Impact przeznaczają budżet w wysokości 200 milionów dolarów rocznie. Efekty możemy podziwiać w ramach niedawnej premiery nowej zawartości, która wprowadza do gry region wzorowany na średniowiecznej Japonii.

Podczas przemierzania urokliwego archipelagu wysp zmierzymy się w walce o wolność mieszkańców Inazumy z samym władcą krainy – Wiecznym Szogunem. Poznamy również całą plejadę interesujących postaci, zdobędziemy nowe uzbrojenie i artefakty oraz odkryjemy złowieszcze sekrety odizolowanego państwa.