realme awansowało w rankingu największych producentów smartfonów na świecie

Marka realme rośnie jak na drożdżach. Regularnie notuje ogromne wzrosty dostaw smartfonów i teraz widać tego efekty – firma awansowała w globalnym rankingu producentów w segmencie smart-telefonów.

realme awansowało w rankingu największych producentów smartfonów na świecie

Niedawno firma poinformowała oficjalnie, że od początku swojej działalności sprzedała już ponad 100 mln smartfonów na całym świecie. Do tej pory zajmowała siódme miejsce w rankingu największych producentów smart-telefonów na świecie, ale właśnie pochwaliła się, że awansowała.

Producent powołuje się na najnowszy raport Counterpoint Research, według którego w drugim kwartale 2021 roku realme dostarczyło w ujęciu globalnym 15 mln smartfonów, czyli aż o 135,1% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Dzięki temu marka wspięła się na szóste miejsce, podczas gdy do tej pory przez dłuższy czas okupowała siódmą lokatę.

Jak widać na załączonym poniżej wykazie, niemal wszyscy producenci odnotowali wzrost dostaw rok do roku. Wyjątkiem jest tylko Honor, w przypadku którego oszacowano spadek aż o 42,5%.

dostawy smartfonów drugi kwartał Q2 2021 Samsung Apple Xiaomi Oppo Vivo realme Motorola Honor Counterpoint Research
źródło: Counterpoint Research

Według Counterpoint Research, w drugim kwartale 2021 roku to Samsung dostarczył najwięcej smartfonów w ujęciu globalnym, choć jego dostawy nie wzrosły znacząco względem analogicznego okresu rok wcześniej, bo o zaledwie 6,3%. Znacznie większy odnotowano w przypadku pozostałych marek, a największy, zaraz za realme, u Xiaomi – aż o 98,5% rok do roku, a także u Motoroli (o 66,2%).

Counterpoint Research przygotowało również wykres, jak od drugiego kwartału 2019 roku, czyli na przestrzeni ostatnich trzech lat, zmieniał się wolumen dostaw smartfonów. Uwzględniono na nim jedynie chińskie marki, w tym również realme. W oczy rzuca się przede wszystkim dramatyczny spadek dostaw urządzeń Huawei od trzeciego kwartału 2020 roku.

dostawy smartfonów drugi kwartał Q2 2021 Xiaomi Oppo Vivo realme Honor Huawei Counterpoint Research
źródło: Counterpoint Research

realme zapowiedziało, że do końca 2022 roku zamierza sprzedać kolejne 100 mln smartfonów oraz tyle samo przez cały 2023 rok. Jeżeli producent nie zrezygnuje z agresywnej polityki cenowej, powinno mu się to udać bez większego problemu, aczkolwiek dopiero czas pokaże, czy tak faktycznie będzie.